21 Temmuz 2013 Pazar

Devir değişiyor

tibetli Sürekli takip ettiğim sitelerden biri Strategy + Business‘dır.

Birkaç gün önce orada “Douglas Rushkoff Makes the Digital Economy Work for You” diye adlandırılmış bir röportaj okudum.

Şu satırları dikkatinize sunuyorum:

Rushkoff has spent his career thinking and writing about the influence of technology on how we work and live. He now believes that we are witnessing an evolution as meaningful as the transition from feudalism to the Industrial Age. Those companies that adapt, he says, will be the winners in the digital economy.

Kısaca tercüme edersek:

Rushkoff kariyerini teknolojinin çalışma ve kişisel yaşamımıza etkileri üzerine düşünmeye ve yazmaya adamıştır. Şimdi feodalizmden Sanayi Çağı’na dönüşüm kadar anlamlı bir evrime şahit olduğumuza inanıyor. Uyum sağlayan şirketlerin dijital ekonominin galipleri olacağını söylüyor.

Bence (ingilizce biliyorsanız) yazının tamamını okuyun.

😉

Yakın görüştüklerim ve bloglarımı (ugurozmen.com ve uzaktanCRMegitimi.com) okuyanlar biliyor. Bu geçiş döneminin üzerinde fazlaca duruyorum. Değişenleri (4 yıldır) anlatmaya çalışıyorum. Dönüşümü anlayanlar çok şanslı olacak diye vurguluyorum.

Douglas Rushkoff’u okuduğunuzda, Güneşe Basmak ile paralellikler görebilirsiniz.  Batı dünyası değişiklikleri anlamaya çalışırken bize fırsatlar doğuyor. Ülke olarak fırsatları kaçırmaya eğilimliyiz, bari sizler birey olarak kaçırmayın.

🙂

 

 

Etiketler: , , , , , , , ,

Kategori: bilişim

“Devir değişiyor” yazısına şu ana kadar 2 yorum yapılmış:

  1. Değişime ait tüm yazılar

  2. Pr’cılar,

    Bilişim döneminde değişen kavramları anlamadan interaktif pazarlama konusunda zerre kadar ilerleyemezsiniz.

Yorum Yazın