25 Temmuz 2011 Pazartesi

Enformatik 2

Bir dönemler Levent metro istasyonunda Kanyon ve Metro City’yi gösteren tabelalar vardı. Duydum ki (araştırmadım) Levent Çarşısı esnafı “reklam yapılıyor” diye şikayet etmiş. Belediye de o yönlendirme tabelalarını kaldırmış.

Merak ediyorum. Tabelalar orada olduğu için etkilenip yol değiştiren kaç kişi vardı. Şimdi ise, oradaki görevlilere günde kaç kere “Kanyon veya Metro City’ye nereden gidildiği” soruluyor.

🙁

Son dönemde birkaç kez, Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidip geldim. Yol kenarında eski bir çalışmadan kalma tabelalar var. Artık oradan kaldırılmaları lazım. Ama inşaat bitince, tabelaları bırakıp gitmişler. Görevlerinin sadece inşaat olduğunu sanıyorlar.

Tabelalar şu anda yanlış bilgi veriyorlar. Bir kaza olsa…

🙁

Gerekli tabelaları kaldırıp, gereksiz ve yanlış olanları bırakanları “bilgi yönetimi” dersine almak gerekir. Onlara işin mantığını anlatmak zor olacak ama, sabırla uğraşacağız.

😉

Meraklısına:

😛

Etiketler:

Kategori: bilişim

“Enformatik 2” yazısına şu ana kadar 3 yorum yapılmış:

  1. Ben de “Kanyon” yazısı meselesine takılmıştım, kaldırıldı diye sinirlendiydim, çünkü birbirne benzeyen merdivenlerden yolumu bulamıyordum. Sonra baktım yeniden konulmuş.

  2. Cemil,

    Yeniden Kanyon ve diğer yol gösteren tabelaların koyulmasına sevindim. Belki de bu yazının yararı olmuştur.

    😉

  3. Müşteri tecrübesi açısından hem internet’teki, hem de yollardaki müşteri temas noktalarının düzenlenmesi gerektiğini anlatan yazı bu link’te.

Yorum Yazın