5 Mayıs 2011 Perşembe

Hariçten veri okumak

Devrim Demirel’in bugünkü yazısı veri kullanımı hakkında kısa ama özlü bir liste veriyor.

İçinde veri kelimesi geçince dayanamadım. Hemen bir noktaya parmak basmak istedim.

Veri değerlendirme ve modelleme işinde ne kadar usta olursanız olun, dış veri kaynaklarını dikkate almazsanız canınız yanar.

Devamı…

Etiketler: , , , , , , , , ,

Kategori: bilişim, CRM, İş hayatı

“Hariçten veri okumak” yazısına şu ana kadar 2 yorum yapılmış:

 1. Engin Tüzün :
  5 Mayıs 2011
  9:54 pm

  Uğur Bey Merhaba,
  Eskiden şaşırtan, sorgulatan, düşündüren, fikir veren yazılar yazardınız. Son zamanlarda ise “Mutlak Doğru Cümleler” kuran yazılara doğru ilerlediğinizi düşünüyorum. Link verilecek yazılar yerine link veren yazılarınızın artığını gözlemliyorum.
  Hadi bir link de ben vereyim: http://ugurozmen.com/yasamin-icinden/mutlak-dogru-cumleler

 2. Engin,

  Uyarı için teşekkürler. Dediğin gibi olduğunun farkındayım. Birkaç nedeni var.

  Dönem sonları yaklaşınca, öğrencilere daha fazla mesaj veren veya daha fazla CRM anlatan şekilde yazmaya çaba sarfediyorum. Bu nedenle yazılar hem uzuyor, hem de tatsızlaşıyor maalesef.

  Diğer nedeni, sosyal mecralardaki konular. Birilerinden esin alıp, “bence” nasıl olması gerektiğini yazıyordum. Biri “Kurumsal’da bir gün bile geçirmeyin” dedi. 10’dan fazla yazı yayınladım. Diğeri “performansı veya potansiyeli zayıfsa amirinin suçudur” dedi. 7 yazı da onun için… (Kendileri anlamasa bile, 🙂 yazı dizisi oluştu.

  Bugünlerde sosyal mecralardaki konular ürkütücü. İçimden geçeni de yazmak istemiyorum. Birilerine faydası olmayanları yazmayı sevmiyorum. İnançlar, siyaset ve spor konularına girmeyi zaten sevmediğim için, pek fazla şey kalmıyor geriye.

  😉

  Sırada bekleyenleri bir kez daha karıştırayım. Belki “mutlak doğru” olmayan, şaşırtan ve keyiflendiren birkaç konu bulurum.

  😛

  Yakında daha şaşırtan, sorgulatan, düşündüren, fikir veren yazılar yazmayı amaçlıyorum.

Yorum Yazın