25 Eylül 2014 Perşembe

Ofis yok

Bugün Gelecekhane‘de konuşmacıydım.

Gelecekhane-yonetim

Gelecekhane’nin bugünkü Yönetim 2.0 konulu oturumunun açılış konuşmasında Halil Aksu, “Eski MBA öğretilerinin artık değişmesi gerektiğini” vurguladı. Biliyorsunuz ben de yıllardır aynı iddiayı sürdürüyorum.

İlk konuşmacı Dr. Cristoph Steiger (SAP’nin Avrupa, Orta-Doğu ve Afrika Bölgesi’ndeki İş Değişim Hizmetleri adındaki yönetim danışmanları grubunun başkanı – “heading SAP’s Management Consulting group called “Business Transformation Services” in the region Europe, Middle East and Africa (EMEA))  idi.

“Benim ofisim yok” diye söze başladı.

🙂

GE’nin bu bölgeden sorumlu CIO’su sayın İbrahim Gökçen‘in de ofisi olmadığını biliyorum.

😉

Açılış cümlem o anda aklıma geldi. Konuşmama şöyle başladım:

“Dr. Cristoph Steiger ofisi olmadığını söyledi.

Zaten mutlaka bir ofisiniz olması gerektiğini düşünüyorsanız… Bakmayın şu anda kendinizi beyaz yakalı sandığınıza… Aslında bilişim döneminin mavi yakalısı olmuşsunuz.”

😉

EKLEME: Konuşmanın metnini şuradan ve videosunu buradan görebilirsiniz.

🙂

Etiketler: , , ,

Kategori: bilişim, İş hayatı

“Ofis yok” yazısına şu ana kadar bir yorum yapılmış:

  1. Merhabalar,

    Yaklaşık 4 aydır ofissiz çalışıyorum. Başlıca nedenlerinden biri çok seyahet etmekten kaynaklı hem ofiste fazla zaman geçiremem hem de verimliliği daha artırmak için.

    İşin verimlilik ve seyahet kısımlarını düşününce sonuç beklediğim başarıyı verdi fakat insanlar sosyal varlıklarız. Belki bu yüzden bir sürünün içinde yer almanın duygusal açıdan daha doyurucu olduğunu düşünüyorum. Yani iş sadece iş olmaya başladı. Daha sağlıklı bir değerlendirme için ileriki zamanlarda daha fazla deneyim yaşamış olurum.

    İlk izlenimlerim avantajları kadar dezavantajları da var. Hele bizim ülkemizdeki iş kültür yapısını düşününce bu dezavantajlar artıyor.

Yorum Yazın