5 Nisan 2012 Perşembe

Bir “özür dileme” yeterliydi

Bir GSM operatörünün yaptıklarını yayınladım.Şu ana kadar en çok okunan ve desteklenen yazı oldu.

Müşterim olan şirketlerden birinin “Sosyal Medya Sorumlusu” Goldman Sachs’tan istifa eden bir bankacının ayrılma gerekçelerinden bahsetti. New York Times‘da yayınlanmış.

Yazıyı buldum.İngilizce biliyorsanız, mutlaka okuyun. Şirket çıkarları doğrultusunda müşteriyi aldatmaktan ötürü duyduğu utanç, onu istifaya zorlamış.

😉

Malum GSM operatöründeki Müşteri Tecrübesi Uzmanı unvanlı hanımefendi, “benim o paketi onayladığım” konusunda ısrarlı olmak yerine özür dileyip eski paketime geri dönmeme izin verseydi olay bu kadar büyümeyecekti. O yazı  2500+ kere okunmayacak, birçok GSM hattının başka operatörlere geçmesine neden olmayacaktı.

  • Yazı çok yakında ingilizce olarak uluslararası CRM sitelerinde de yayınlanacak.

Şimdilik yapmasa da… Kendisini ikna etse de… O yazının yorumlarında gördüğünüz gibi sonunda “şirket çıkarları doğrultusunda müşteriyi aldatmaktan utanç duyacak” biri çıkacak ve “Neden GSM operatöründen istifa ettim” diye yazacaktır.

O zaman…

Resim, New York Times’daki yazıdan alınmıştır.

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: CEM, CRM

“Bir “özür dileme” yeterliydi” yazısına şu ana kadar bir yorum yapılmış:

  1. Gürsu Karateke :
    17 Nisan 2012
    5:19 pm

    Ugur Bey, “Dell-Hell”(https://learningspaces.njit.edu/elliot/content/dell-hell-impact-social-media-corporate-communication) olayinda da gene bir musteri ve “buyuk” firma iliskisi guzel anlatilmisti, sosyal medyanin etkisi sayesinde firma geri adim atmisti.

Yorum Yazın