15 Ekim 2009 Perşembe

Büyük ödül

Cuma + Cumartesi + Pazar günlerinde, yakın gelecekte hayata geçecek bir projeyi ele aldık. Uzun uzadıya inceledik, irdeledik.

Yol planını tartıştık. Yaşam boyu değer (YBD) ve RFM (recency – frequency – monetary) modellerini oluşturmaya çalıştık. Tamamen kuruma özgü bir yapı kurguladık.

  • Zaten öyle olmalı. Gerek YBD, gerekse RFM kuruma özgüdür.  YBD yazılarına [1], [2], [3], [4], [5]  ara vermiştim. Yeniden başlayacağım.

Pazartesi günü, şöyle bir mesaj aldım.

CRM ile ilgili tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız, planlarımıza yön verdiğiniz, desteğiniz; kısaca geçirdiğimiz 3 günlük verimli CRM eğitimi için çok teşekkür ederiz.

Bu cümle benim büyük ödülüm.

Uzun zamandır kurumun müşterisiydim.

Birlikte çalışma keyfi ve başarılı olacağına kuşku duymadığım bir projeye el verme fırsatı tanıdıkları için ben teşekkür ediyorum.

😀

Etiketler: , , ,

Kategori: CRM

“Büyük ödül” yazısına şu ana kadar 4 yorum yapılmış:

  1. CRM’in önemli ölçüm kavramlarından olan RFM (Recency – Frequency – Monetary) üzerine yazı

  2. Tıpkı RFM’de olduğu gibi YBD’de de, herkese uygun tek bir model yoktur. Firma için geçerli YBD modelini müşterilerim ile birlikte oluştururuz.

  3. Büyük ödül, yaptıgınız işin sonucunun olumlu ve degerli olması ve bunun oluşumuna katkı saglamış olan size gösterilen ” saygı ” ve nazik bir teşekkürdür. O zaman işinden ve hayattan keyif almaya başlıyor İnsan.

  4. Bu uluslararası şirketin Türkiye ekibinin CRM uygulamasının dünya çapında başarı öyküsü olduğunu öğrendim. Çok sevindim, çok gururlandım.

Yorum Yazın