6 Eylül 2010 Pazartesi

İş zekası konferansı

15 Eylül‘de, Nişantaşı Sofa Hotel’de bir iş zekası konferansı olacak. “Kurumsal İş Zekası ve Veri tabanı Üzerinde Analitik” isimli bu konferansı SAS ve Teradata ortak düzenliyorlar.

Davetiye aşağıda… Eğer 09.00 – 13.15 arasında sürecek olan konferansa katılmak istiyorsanız,  212 – 327 84 86 no’lu telefondan Duygu Kahraman’a bildirmeniz gerekiyor. Gelip de kapıdan dönmek zorunda kalmayın.

Ben de, bir kısmını blogda okumuş olduğunuz örnekerle katkıda bulunacağım. Analitik uygulamaların yanlış yapıldığında verebileceği zararları ve doğru yapıldığında nasıl müşteri bağlılığı sağlayacağını gerçek öykülerle anlatacağım.

Eğer analitik (ERP, CRM, BI, vb…) ile ilgileniyorsanız, kaçırmamanızı öneririm.

😀

Etiketler: , , , , ,

Kategori: CRM

“İş zekası konferansı” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

  1. SAS’ı ilk Yıldız Teknik’te okurken bir dönem dersini almıştım. Sağolsun Prof. Dr. Mehmet Genceli hocamız sayesinde o zaman bölüm başkanıydı. Şimdi bir sigorta şirketinde çalışıyorum. SAS kullanılmıyor burada. Raporlamalarda ne kadar kolaylıklar sağlayabileceğini şimdi daha da iyi anladım. Kazanılacak zaman da cabası. Maliyeti de eklersek herhalde tadından yenmez. Ancak kursunu araştırdığımda meblağ biraz yüklü gelmişti bana. Bu detaylar çok önem arz etmeyebilir ancak paylaşmak istedim.
    Haftaiçi olmasa idi koşa koşa geleceğim bir konferans diyebilirim. Kim bilir belki bir fırsat yakalar gelirim. Yazınız çok faydalı teşekkürler. Konferansın varlığından burada haberim oldu.

  2. Konferans notları (1) bu link’te

  3. İş zekası konferansı‘ndaki konuşmamın bir bölümü… ve gerekçesi
    🙂

Yorum Yazın