4 Aralık 2008 Perşembe

Koç gibi maşallah…

28 Kasım 2008 Cuma günü Koç Üniversitesi Pazarlama Kulübü öğrencilerinin bir faaliyetine katıldım. Koç Üniversitesi Mühendislik Oditoryumunda öğrencilerle ve konuklarla birlikte “Pazarlamada Yenilikçilik” – Innovations in Marketing – adlı konferansı dinledim.

Öğrenci etkinliklerinin bende ayrı bir yeri vardır. Bu kulüplerde yapılan çalışmaların iş hayatına hazırladığına inanırım. Aynı salonda 17 Kasım 2006’daki CRM: Büyüme ve Karlılık Amaçlı Müşteri Yönetimi Semineri’nde ana konuşmacı Prof. Dr. V. Kumar’ın arkasından sektör konuşmacılarından biri olarak sahneye çıkmıştım.

Pazarlamanın ustası Jack Trout’u da bu salonda izlemiştim. Koç Üniversitesi Pazarlama Kulübü öğrencileri, pazarlama konusunun ustalarını bulurlar, Türkiye’ye davet ederler ve bizlere bir ufuk turu yaptırırlar.

Doç. Dr. Esra Gençtürk‘ün açılış konuşmasından sonra, Prof. Dr. Rajesh Chandy, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Sezgin ve Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi sahnede yer aldılar. Konferans sırasında tuttuğum notları okumak isterseniz, buyrun… Görüş ve yorumlarınızı da buraya yazabilirsiniz. 🙂

.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Kategori: CRM, pazarlama

“Koç gibi maşallah…” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

  1. “Nedense ben hep aksi durumları yaşamışımdır. İçeride sen yapınca beğenmezler, aynısını dışarıdan duyunca “el alem yapıyor işte” diye konuşurlar.”

    Çok doluyum bu konuda, yakın zamanda blogumda kusacağım…

  2. Oh, eline saglik Ugur Abi. Benim gibi not almayan tembel ogrenci icin de guzel oldu bu notlarin 🙂 Bay Chandy’nin (Şandi okuyunuz) sunumu beni de cok etkiledi. Bay Noohi ise gercek bir sahne ustadiydi. Mikrofon degisirken dogaclama patlattigi espriler superdi.

    Senin notlarina bir ek: Sony Eurasia, 2001 krizinde daralan elektronik pazarinda hem satislarini arttirmis, hem de -dogal sonucu olarak- pazar payini.

  3. Bu arada seni de sahnede izlemek ilginç olurdu Uğur Abi 🙂

  4. Uğur abi süper bir paylaşım yapmışsın, gerçekten ordaymışım gibi okudum büyük bir zevkle.
    Ben de pazarlama zirvesi ile ilgili notlarımı pdf yaparak da paylaşabilirim aslında, daha kullanışlı olabilir.

Yorum Yazın