27 Şubat 2012 Pazartesi

Nush ile uslanmayanı…

Sosyal mecraların şikayet merci olarak kullanılmasından hoşlanmam. Yayınlamadan önce çözüm arar, bulamazsam yazarım.
Gerek www.ugurozmen.com’da, gerekse www.uzaktanCRMegitimi.com’da (tekrarlayanlar dışında) 1100’e yakın yazı yayınladım. Sadece birkaç markadan olumsuz söz ettim. Bunlardan biri de Turkcell.

Turkcell’den neden nefret ettiğimi birçok yazıda belirttim.

Özetle Turkcell “çekim kalitesi” kavramının arkasına sığınıp hem yüksek ücret uyguluyor (ki buna gerçekten hiçbir itirazım yok), hem de müşteri ilişkilerinde “biz böyleyiz, kabul etmezsen git” tavrı sürdürüyor (bu ikinciye itiraz ediyorum).  Hatalarını düzeltmek bir yana, müşteri şikayetini hiç ciddiye almıyor.

Turkcell’den çıktım, 18 ay sonra dönmek zorunda kaldım” diyen arkadaşlar nedeniyle başka operatöre geçmemiştim. Son derece kötü CRM ve CEM yapmalarına rağmen Turkcell’de kalmaya devam ettim. “Ders ve eğitim için “sakın yapma” malzemesi sağlıyor, karşılığında da benden ücret alıyor” diye kendimi kandırdım.

Ne var ki,  son yaptıklarından ötürü “artık hayatımda hiçbir zaman Turkcell olmayacak” dedirten tecrübeler yaşadım. Rakipleri ne kadar kötü olurlarsa olsunlar, bir daha Turkcell ile işim olmaz kararını verdim.  Sadece ben değil, aile bireyleri de Turkcell’i bırakacak.

Konuyu CRM ve CEM bakış açısıyla www.uzaktanCRMegitimi.com da anlattım.

Bu sefer sadece yazıyla yetinmeyip, hem BTK’ya, hem de Tüketici Mahkemesi’ne taşıyacağım. Turkcell’e vereceğim parayla nasılsa avukat ücreti karşılanır.  Sonuçları da yasalar elverdiğince paylaşacağım.

🙁

Kategori: CEM, CRM

“Nush ile uslanmayanı…” yazısına şu ana kadar 7 yorum yapılmış:

 1. Uğur Abi,
  Turkcellden kurtulana kadar canıma okudular.
  Başka operatöre geçtim ama hala arayıp duruyorlar.bişeyler için.
  Lütfen beni bir daha aramayın, Türkcelle asla işim olmaz diye arayan müşteri hizmetlerine söylememe rağmen,, kazık atarken utanmayan ve istenmediği halde arayacak kadar yüzsüzlük yapan bir firma.

  Benden uzak, Allah’a yakın olsunlar.

 2. Turkcell’den ayrıldığınızda da son bir ceza faturası kesiyorlar bir daha kesinlikle Turkcell’e dönmeyin diye. Geçişten sonra 100 küsür liralık fatura gelecek şaşırmayın 🙂

 3. Merak etmeyin, hepsi ödendi fazlasıyla. Fakat yakınlarımdan 30 dan fazla kişinin bizzat turkcellden ayrılmasını da sağladım.

 4. Çok haklısınız…İnsanı abondone edercesine sürekli bir tarife sunma peşindeler..ben de 1 ay kadar önce Vodafona geçtim..numaram da değişmedi..bakalım bu nasıl bir süreç olacak:-)

 5. Merhaba Uğur Bey, http://www.uzaktanCRMegitimi.com sitesindeki yazınıza yorum yazacaktım ama üyelik gereksinimi süreci bana gereğinden uzun geldi. Bu yüzden buraya yazıyorum.

  Kendimi bildim bileli evimizde bir sabit hat var. Birkaç ay önce bir telefon geldi ve “şu anki tarifenizde şu kadar dakikaya bu kadar ödüyorsunuz, fakat diğer tarifeye geçseniz bu kadar dakikaya çok daha az ödersiniz. Tarife değişimini kabul ediyor musunuz?” şeklinde bir öneri sundular. Durumu değerlendireceğimi söyledim ve herhangi bir tarife değişikliği istemediğimi belirttim. Gerçekten de yaptığım araştırma sonucu şöyle bir tablo ortaya çıkıyordu: Şu an aylık 15TL ödüyorum ve daha fazla konuşmaya ihtiyacım yok. Bana önerilen tarifeye bakıyorum, minimum ödenecek fiyat 25TL. Yani eğer telefonda bana söylendiği şekilde “daha az ödeyeceğim”e inansam ve tarife değişikliğini kabul etsem boşu boşuna aylık 10 lira zarara gireceğim.

  Benzeri telefon konuşmalarını üç dört kere daha yaptım. Her seferinde “bakın bu tarife ile daha çok dakikayı daha az fiyatla konuşacaksınız” cinsinden şeyler söylendi. Muhtemelen kelimeler doğru, belki daha fazla konuşmak istesem başka bir tarife bana daha uygun olacak ama zaten kullanmadığım dakikalar var, sabit ücret adı altında fazladan ödeme yapıyorum. O halde bu öneri telefonlarını “beni aldatmaya yönelik” olarak değerlendirmek gerekiyor sanırım.

  Sizin konunuz belki Turkcell’di ama benim dikkatimi çeken şey “kandırmaya yönelin öneriler”. Bunu sadece Turkcell yapmıyor. Türk Telekom da yapıyor. Ve kim bilir kaç kişinin tarifesini bu yöntemle değiştirdiler ve onlar da bu durumdan habersizce fazla fazla ödeme yapmaktalar…

  Selamlar.

 6. Merhaba,

  Bu yorumu http://www.uzaktanCRMegitimi.com sitesindeki yazının altına yorum olarak aktarabilir miyim?

 7. Evet, uygun gördüğünüz her yerde paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın