26 Kasım 2011 Cumartesi

SPAM’ci TTNet?

E-posta kutusunda bir SPAM mesaj gördüm.Spam filtresine atmadan önce, “bir daha gönderme” seçeneği var mı diye baktım.

Mesajın alt tarafında TTNet vardı.

Altında TTNET kampanyaları ile ilgili e-posta almak istemiyorsanız tıklayınız. yazıyor. Tıkladım. Karşıma “Your membership has already been unsubscribed.” yazısı geldi.

Ne anlamalıyım?

 • TTNet bizim e-posta adreslerimizi, ona – buna “spam’a dayalı kampanya” yapması için satıyor mu?…
 • E-posta uzantısı  “@gonderici61.appspotmail.com” olan yer, TTNet’deki e-posta adreslerini ele mi geçirmiş?
 • TTNet’in e-posta işindeki iş ortağı, daha hızlı para kazanmaya karar verip e-posta adreslerini kullanmaya mı başlamış?
 • Ben daha önce listeden çıkmam gerekirken çıkarılmamış mıyım?

TTNet, bu spam mesajıyla ne ilişkiniz olduğu konusunda açıklama alabilir miyim?

😮

Etiketler:

Kategori: CRM, pazarlama

“SPAM’ci TTNet?” yazısına şu ana kadar 6 yorum yapılmış:

 1. Onlar bu tür mailleri daha çok “tanıtım” olarak tabir ediyorlar. Çünkü küçük firmalar yaparsa “spam”, büyük firmalar yaparsa “tanıtım” olur…

 2. TTNET’in konuyla bir ilgisi olmayabilir de.

  Google filtrelerini aşabilmek için, filtre aşımı olan TTNET reklamını gonderdikleri mailin altına TTNET’in bilgisi dışında eklemiş olabilirler

 3. Merhaba,

  gonderici61.appspotmail.com Bu adres googlenin apps altyapisini kullanarak mail gonderdikleri adresler, Bu sayede cok daha hizli mail yollayabiliyorlar. Kurumsal bir firma degil yani yazilim bilgisi olan herhangi biri yollayabiliyor.

  Ttnet reklami ise bu SPAM i yapmak isteyen kisi Hotmail veya diger eposta hesaplarindaki filtreyi asmak icin mailin sonuna bu reklami koymus cunku filtreyi asmak istemis. Ttnet ile ilgisi olmayan bir konu.

 4. Tam ben de TTNET ile ilgili yazı yazmayı düşünüyordum denk geldi! Kendilerine de yazdım, henüz bir cevap gelmedi…

  TTNET benim bulunduğum yere fiberoptik kablo döşemiş. Bu hizmeti almak için kendilerimi aradığımda:

  a) Bu konuyla ilgili sesli yanıt menüsünde bir seçenek yok. Dahası birçok konuda yok. Uyanıklık yapıp menülerden birine dalıp rastgele bir konuda müşteri temsilcisine bağlanıp, onun sizi ilgili bölüme aktarmasını beklemekten başka bir çareniz yok. Hem şirketin elemanının iş gücü kaybı hem de müşterinin zaman yani memnuniyet kaybı.

  b) Fiberoptik hizmetinden yararlanmak için telekom müdürlüğüne gitmem gerekiyormuş. Yani TTNET’in hem telefon hem de ADSL müşterisi olarak, yeni bir hizmeti almak için bu devirde işim gücüm yok müdürlüğe gitmem gerekiyor! Türkiye’nin en büyük teknoloji firmalarından birinin hizmetini almak için telefon veya elektronik ortamı kullanamıyorum. Sevgili TTNETçiler benim hizmet talebim kadar sizin de yatırımınızın geri dönüşünü görmek istediğinizi sanıyorum!

  Bunun dışında e-fatura diye güzel bir uygulama çıkartmışlar. Artık kağıt fatura almayıp, e-fatura alacağım. Gel gör ki bunun nasıl kullanıldığını anlamış değilim. Bir sürü şifre istiyor, şifremi ve kullanıcı adımı bilmiyorum bilmediğim gibi şifremi ve kullanıcı adımı ne internet ne de telefon ile sıfırlayamıyorum. Demin bahsettiğim gibi bu konuda da telefonda bana cevap verecek bir yetkili bulamadım.

  Son olarak, 5 yıldır otomatik ödeme talimatım olmasına karşın, “geçen ay faturanız ödenmemiştir” şeklinde bir mail aldım. Konuyu konuşmak için 4440375’i aradığımda konuyu konuşabilecek birini, yine yukarıda bahsettiğim yöntem ile bulabildim.

  Özetle, TTNET’in süreçleri gerçekten çok karmaşık ve kullanıcı dostu olmaktan uzak. Umarım bu ve benzer sorunlara çözüm bulabilirler.

 5. Böyle bir spam’i TTNet’in göndermediğini bilmiyorum. “Yazılım bilgisi olan herkes yapabilir” belki ama ben bunu da bilmek zorunda da değilim.
  .
  TTNet bu firma hakkında işlem yapmalı. Böylece isminin olumsuz anılmasını net olarak engellemeli. Sahtekar firmalar da bu gibi uygulamalardan uzak durmayı öğrenmeli.

 6. Bu mailleri engellemenin yolu :

  http://forum.shiftdelete.net/nefret-ettiginiz-siteler/234386-appspotmail-com-kadar-lanet-bir-spam-sitesi-gormedim-4.html

Yorum Yazın