14 Nisan 2011 Perşembe

Tutarsız mesajlar

CRM’le ilgilendiğimi bilen arkadaşlarım, öğrencilerim karşılaştıkları ilginçlikleri benimle paylaşırlar.

😀

Dün öğrencimiz Selçuk Yalçın’dan aldığım mesaj şöyle:

Uğur Hocam,

Bu ayki HSBC ekstremi aldığımda, ekstrenin üzerinde iki farklı yazı dikkatimi çekti.

Üst taraftaki yazı:

Alt taraftaki yazı:

Bir bankanın ne kadar ürün odaklı çalıştığını daha iyi anladım. Böyle iki yazının ayrı ekstrelerde gelmesine alışmıştım, fakat aynı ekstrede yer alması pes dedirtti. Yapılan kelime oyunlarına da dikkatinizi çekerim.

Özellikle “50 tl’ye varan indirim”, “12 ay taahhüt” kısımları.

😉

Bir yandan “otomatik fatura ödemesi verin, 50 TL’ye varan indirim kazanın” derken, diğer yandan “o parayı her ay çatır çatır geri alırız” diyorlar sanki. Üstelik bir kere EVET derseniz, geri dönüşü de yok. “İlk anda uyanmayıp sonradan farkederseniz, indirim tutarını geri alacağız” diye de yazmışlar.

Bunun bir fıkrası var ama…

😉

Bunlarla kıyaslanmayacak az önemde bir şey daha var. 2 ayrı yerde (bsmv dahil) yazmışlar. BSMV = Banka Sigorta Muamele Vergisi demektir. Eş-dost arasında yazışmıyorsanız, kısaltmalar büyük harfle yazılır. Bir bankanın bu kısaltmayı küçük harfle yazması ya cehaletten kaynaklanır, ya da gözden kaçırma arzusundan.

İkisi de olumsuz.

😛

Etiketler: , , ,

Kategori: CRM

“Tutarsız mesajlar” yazısına şu ana kadar 2 yorum yapılmış:

  1. Hocam, bu tür saçmalıkları biz ülkemizde sürekli görüyoruz, bir pizzacının afişinden tutun da bankaların kredi kartı veya herhangi bir işlem için yazdığı yazılarda bile kelime oyunları (yasal soygun) mevcut. Bu kadar aptal yerine konulmak istenen başka bir millet var mı acaba çok merak ediyorum.

  2. Hsbc başlı başına olumsuz 🙂

Yorum Yazın