26 Haziran 2011 Pazar

Uzaktan CRM eğitimi

ugurozmen.com’da şimdiye kadar 300’e yakın CRM yazısı yayınlamışım. O sırada gündemde olan konuları, benim şikayetlerimi, bazı okurlarımın olumlu veya olumsuz deneyimlerini, sınıfta o günlerde anlattıklarımı yazmıştım. Kapsamlı, ama dağınık bir CRM içeriği oldu. Bir oradan, bir buradan…

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA sınıfında verdiğim ders dışında, uzaktan eğitim (e-MBA) öğrencilerim de var. Yazılar arttıkça öğrencilerime, o haftanın konusunu anlamalarını sağlayan sıralı içerik verme ihtiyacı arttı.

Diğer yandan bazı okurlar da “bir konudan diğerine zıplamak” konusundaki görüşlerini paylaştılar.

Bu ihtiyaçlar ve görüşler doğrultusunda bir CRM sitesi oluşturmaya karar verdim. Sitenin tasarımı,  yazıların yeniden derlenmesi, düzenlenmesi, yenilenmesi ve sıralanması umduğumdan uzun sürdü. Site nihayet açıldı.

😀

20 Haziran 2011’de Webrazzi siteyi duyurdu.

Webrazzi’de belirtildiği gibi “yazılar sırayla okunduğunda bir CRM projesi adım adım hayata geçirilebilecek.”

Bu amaçla sitenin altındaki bölümde yer alan her başlık yukarıdan aşağı sırayla okunmalı. Okulda anlattığım sıra da bu şekilde. Ders yılı başlayınca, MBA ve e-MBA öğrencileri de faydalanacaklar.

Bir sonraki aşamada, uzaktanCRMegitimi.com sitesi CRM ile bizzat ilgilenen profesyonellere de hizmet verecek. Profesyonellere özgü içerik, şu anda erişilebilir olan yazıların haricinde, yazmakta olduğum CRM kitabının bölümlerini ve normal okurların ilgilenmeyeceği, ancak bizzat proje yöneten kişilerin ilgi duyacağı yöntem ve örnekleri de içerecek.

Öğrencilerime ve CRM’le ilgilenen dostlarıma önerdiğim Türkçe veya yabancı dillerde makaleler var. Bu yazıların bir kısmı SPSS, SAS, Teradata, SAP, Oracle gibi kuruluşların sponsorlu makaleleri… uzaktanCRMegitimi.com’da bu makalelere linkler verilecek. Eğer şirketleri ikna edebilirsem, Türkçe’ye tercüme edilmiş olan yazılar ve başarı öyküleri de yayınlanacak.

Amacım, uzaktanCRMegitimi.com’u bir CRM platformu haline getirmek.

Şu haliyle bitmiş ve mükemmel olmuş değil ama zamanla daha iyi olacağını düşünüyorum. Yeter ki desteğinizi ve eleştirilerinizi esirgemeyin.

😀

Etiketler: , , , , ,

Kategori: CRM

“Uzaktan CRM eğitimi” yazısına şu ana kadar 2 yorum yapılmış:

 1. OĞUZ TANRIKULU-TOBB MBA :
  27 Haziran 2011
  7:31 pm

  Değerli Hocam,

  Mükemmel bir fikir, emekle yapılan bu güzel siteye her türlü desteği vermeliyiz.

 2. Biraz geç keşfetsem de, çok başarılı buluyorum projeyi.
  Tebrik ederim

Yorum Yazın