26 Ağustos 2009 Çarşamba

Proje bitirilmeli

Bir dönemler…

Şirkete girdiğimin daha 6’ıncı ayı idi. Projeye başlamışım. Güzel de ilerliyor. Ama amirimin projeyi kavrama becerisi sıfırın altında… 6 yıl önceki noktada kalmış. Teknolojiden habersiz. Anlamaya da çalışmıyor.

Üstelik, terbiyesizlik yapmayı, hakaret etmeyi yönetmek sanıyor… Sonra da “liderlik davranışı” diyor bunlara…

Yine etrafa hakaretler ettiği bir toplantıda (daha sonunu beklemeden) çıkıp gitmeyi düşündüm. Yaş ilerleyince insan sakin oluyor. Bitene kadar kaldım. Toplantıdan sonra yakın bir arkadaşıma gittim. Durumu anlattım.

Dedi ki:

 • “Projeni beğeniyorsan, bekle… Bitirdikten sonra ayrıl. Eğer güzel bir proje ise ve onlar bitirirse, başarıya sahip çıkarlar. Eğer projeyi bitiremezlerse, suçu sana atarlar.”

Arkadaşımın dediğini uyguladım. Projenin ilk aşamaları bitti. Hayata geçti. O sene şirkette başarılı olan tek şey benim projem idi.

😛

Şov devam etmeli derler ya… Aynısından… Önce projeyi salimen teslim etmeli…

Sonra…

😀

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Kategori: İş hayatı, yaşamın içinden

“Proje bitirilmeli” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

 1. Sonrasında da size hakkınızı teslim etmişlerdir umarım.

 2. Maalesef HAYIR.
  🙁
  Proje’yi 15 aşama tasarlamıştım. İlk birkaç aşama bitti. Ürün ortaya çıktı. Kullanılmaya başlandı. Genel Müdür Yardımcısı zaten daha sonraki aşamaları “hayal” diye niteliyordu.
  Yine terbiye ve ahlak sınırlarını zorlayan konuşmaları yaptığı bir toplantıda istifa etmeye karar verdim. Bu sefer, “sigara molası” verildiğinde çıktım. Kendi avukatımı aradım.
  😛

 3. Yıllarca kendi şirketimi yönetircesine yönettim insanları ve parayı. Doğru hesap vermek ve yüzünün akıyla çıkmak en önemli düsturum oldu.

 4. O firmaya bilgi yönetimi (kowledge management) ve CRM projesi yapmaya gittim. Amir değişti. Türkiye’nin en gelişmiş sadakat kartını yaptım. Proje hayata geçti. Daha fazla dayanamadım. Ayrıldım. Ama önce projeyi bitirdim.

 5. Önce ahlaklı olacağız. İşimizi önde tutacağız. Bazen patrona rağmen sorumluluklarımızı düşüneceğiz.

Yorum Yazın