8 Nisan 2009 Çarşamba

Ajans da neymiş

Adam okumamış. Ama çalışmış, didinmiş. Desteklediği partinin de yardımı olmuş. Değişen koşullar da fırsatlar yaratmış. Zamanla kocaman bir holding’in patronu olmayı başarmış.

Şirketlerinden birinin tanıtımı yapılacak. Yanında çalışan Genel Müdür bir reklam ajansı bulmuş. Patron ile toplantı ayarlanmış.

Patron, neler beklediğini anlatmış. Reklam ajansı bazı konularda öneri getirmiş. “Öyle değil de böyle olmalı” diye.

Patron demiş ki: “Neyin doğru olduğunu bilseydin sen benim yerimde, ben de senin yerinde olurduk”

Cehalet ile birleşen güç, insana her sözü söyletir. Bazıları buna inanabilir de… Yapabiliyorsanız şimdi patron’un yanıldığını anlatmaya çalışın…

😀

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: İş hayatı, pazarlama, yaşamın içinden

“Ajans da neymiş” yazısına şu ana kadar 6 yorum yapılmış:

 1. bir mühendis olarak reklam işinden anlamam ama sadece reklam ajansının dediği de olmamalı bence. Patron kendi şirketini ve mişteri kitlesini daha iyi tanır. Reklam ajansı bu bilgilere göre alternatif hazırlasa bunlar arasından patron seçse olmazmı? Bir ara yanlış hatırlamıyorsam bir araba lastiği yapmıştı değerli reklamcılarımız çok gülmüştüm. “yapamadığı birtek şey var oda durmak ” gibi bir slogan vardı. Kısa sürede yayından kaldırdılar. Duramayan araba lastiği 🙂

 2. neyi bilmediğini iyi bilmek ve bilene saygı duyabilmek…

 3. Güzel vatanımda malesef bu işler böyle yürüyor….
  Çok yazık çookkkk!!

 4. engin tüzün :
  8 Nisan 2009
  9:44 pm

  Reklam ajansının temsilcisi, projesini patrona inandıramamış. Patron da kendi uslubuyla “beni tavlayamadın, müşterileri nasıl tavlayacaksın” demek istemiştir. Sanırım “cahil” bir patronu tavlamak daha da kolay olmalıydı.

 5. Ajans da neymiş’deki gibi bir patron, bazen ağır bir yanıt alır.
  😛
  Bu link’te

 6. Türk girişimci, bilişim döneminde mi yoksa sanayi devrimini bile aşamamış durumda mı?

  O hiçbir zaman yanlış yapmamıştır. Her hangi bir konuda yanlış yaptığı söylendiğinde, “doğrusunu bilseydin sen zengin olurdun” diyen esnaf gibi yanıtlar.

Yorum Yazın