19 Ekim 2009 Pazartesi

Bu bir devrim

Bildiğiniz gibi, Windows 7’nin lansmanı   Deney 7’nin iletişimini 41? 29! yapıyor.

41-29

Belki de bilmediğiniz şu:

41? 29! Deney 7’nin sadece internet işlerini yapmıyor. Tüm iletişimini tasarlayan ve yöneten 41? 29!

Kurgusuyla, etkinlik (Santralİstanbul’da gerçekleşecek) tarafı ile, radyo spotuyla, TV reklamları ile… tüm iletişim onlardan çıktı.

Şimdiye dek, geleneksel reklam ajansları iletişimi kurgular, bazen “internet işi var” diyerek interaktif ajanslara proje verirdi. Artık interaktif ajanslar sahnede… Tüm kadrosu ile, müşterilerinin bütün ihtiyaçlarına yanıt verir şekilde…

Sn. Fatoş Karahasan bu konuyu yorumlarken “fikir şirketi” olmaktan bahsetti. (Yakında çokça duyacağız bu kavramı…)

Fikir üreten ajansların giderek büyüyeceği ve farklılık yaratmayan diğerlerinin aşağıda plakasını gördüğünüz araçla yola devam edeceklerini söyleyebilir miyiz…

Plaka

😉

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: pazarlama

“Bu bir devrim” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

  1. Uğur Hocam, sizinde aktardığınız gibi bu kavramı aslında uzun zamandan beri duyuyoruz fakat gün yüzüne çıkışı yeni yeni oluyor. Ajanslar artık klasik medya kanalları ve klasik uygulamaların ardından yeni düşünce tarzları ve operasyonlar gerçekleştirmez ise 2 sene içerisinde bu değirmen içerisinde ezileceklerini, pazar paylarını kaybedeceklerinin farkına vardılar.

  2. İşte bende bundan bahsediyodum uğur abi gençlerin fikirlerine değer verilmesinden söz açarken.Ancak biliyorum “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak pek mümkün değil”Ancak unutmamak gerek ki bilgi sahibi olmak için de yaşlanmayı beklemek gençler için akıl karı değil.Bu nedenle nitelikli bilgiyi kullanmasını bilen bir gençlik fikir üretkenliğinde üstatlarını geçebilir.Bunun tarihte bir çok örneği vardır.Yani önemli olan genç olmak değil,bilgili olmak.Ürettiğin fikri kullanabilme bilgisi veya bulacağın fikri üretebilme bilgisi öğrenilmesi ve öğretilmesi gerekenler.

  3. 41- 29 ekibini başarılı projeleri için tebrik ederim.
    Uğur, olumlu projeleri daima desteklemen ve paylaşman harika!

  4. Fikir sahibi olmak ve beyan edebilmek çok önemli. Yalnız sadece fikir sahibi olmak birşey ifade etmiyor. Onu gerçekleştirecek ortamında fikir sahibi tarafından hazırlanması gerekiyor diye düşünüyorum.

    Fikir sahib olmak için bilgi ve tecrübe ve gerçekten bir ihtiyaç görülebilmeli.

  5. Merhaba hocam, çok haklısınız. Plaka çok güzel uymuş konuya. 41-29 gerçekten bu işin öncüsü oldu gibi sanki. Çok güzel işler yürütüyorlar, çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Her ne kadar birkaç “iş”te gerçekten yaratıcı olmadıklarını rahatlıkla gözlemleyebilsem de, işlerinin büyük çoğunluğunda çok güzel şeyler çıkarıyorlar ortaya. Her şeyden önce müthiş koordineli ve müthiş eğlenceli bir ekipler. Umarım şu ana kadar yaptıkları gibi ilerde de sektörün büyümesini tetiklerler ve interaktif ajanslara olan bakışı değiştirir; beklentileri daha da yükseltirler.

Yorum Yazın