28 Mart 2013 Perşembe

En yavaş tren

Dünyanın en yavaş treni” cümlesi bir övünç vesilesi olur mu?

Broşürdeki şu cümleyi söylüyorum

en-yavas-tren-2

Dünyanın en yavaş ekspres treni

291 kilometreyi 8 saatte alıyor.

😛

Taşıma hatta seyahat değil de muhteşem doğa manzarası ve keyifli, konforlu bir yolculuk sunuyorsanız… Elbette yavaşlığıyla övünebilirsiniz.

Her şey müşteriye sunduğunuz değer ve konumlandırmayla ilgili.

😉

Etiketler: , , , ,

Kategori: pazarlama

“En yavaş tren” yazısına şu ana kadar bir yorum yapılmış:

 1. Sayın hocam çok güzel bir noktaya çok iyi bir şekilde değinmişsiniz. Hafta sonu koç üniveristesinde girişimcilik seminerinde idim .

  Bir konu açıldı ; genç bir öğrenci seminerde sunum yapan konuşmacıya bir iş kapsamında sanırım ; şöyle bir proje sunmuş.

  Bir uygulama bu , ios ve android için . Taksi çağırma uygulaması ! Siz oradan bir dokunuyorsunuz size en yakın taksiye artık sinyalmi gidiyor ney ise oda size geliyor .

  Tabi o taksi boş olacak , ne kadar bekleyeceğiniz aşikar , her hangi bir zorunluluğu olmadığı için taksinin insiyatif kullanma hakkı var .

  Seminerde anlatımcı beyfendi de çocğuğa şunu demiş , taksi çağırmanın en kolay ve uygulanabilir şekli bence tüm dünyada el kaldırmaktır .

  Yani modernleştirim derken zorlaştırırsan bunu pazara sunmanın ne anlamı var ?

  What , Why , How ?

  Sonra bunu şöyle düşünmüşler eğer Güvenli Taki modeli kapsamında bu modeli oturtabilirsek bu uygulama bir işe yarayabilir . Bayanlar için özellikle …

  Bu tren örneğini okuyunca aklıma hafta sonu katıldığım seminerde anlatılan bu konu geldi … Şimdi bu kadar güzel manzaranın olduğu yerde , kim hızlıcana geçip gitmek ister dimi 🙂

  sevgiler…

Yorum Yazın