31 Mart 2009 Salı

Eş bulma hizmeti

Yönetim Kurulu Başkanı’na bir arkadaşı rica etmiş.

Genç hanımefendi, pazarlama ile ilişkili bir yerde çalışmak istiyormuş. Kurumsal İlişkiler veya Pazarlama Bölümü… Pazarlama’ya da ben bakıyordum.

Arkadaş’ın yeğeni ile görüşülecek. Büyük Patron’un huyunu biliyoruz. Onun tanıdığı diye işe almak zorunda değiliz. Sadece öncelik vermek gerekiyor.

İK uzmanı genç bir hanım ile birlikte görüşmeye girdik.

Sorduk. “Neden Pazarlama veya Kurumsal ilişkiler?…” Hanımefendi, “insanlarla ilişkisinin çok iyi” olduğunu söyledi. Belli de oluyordu zaten…

  • Bu düşünceye de bayılırım. “Benim insanlarla aram iyidir” diyenler, stratejik bölümlerde olmak isterler. “Peki öyleyse, git insanlarla bire bir temas sağlanan alanlarda çalış” deyince, kabul etmezler.

Konuşurken “üç çeyrek” oturuyor. Elleri devamlı saçlarında…  Arada sırada saçlarını savuruyor. Değme artist yapamaz…

Görüşme bitti. Hanımefendiyi gönderdik. Ben kelime söylemeden İK uzmanı “Buraya iş yapmaya değil, koca bulmaya gelmeyi düşünüyor” dedi.

Olumsuz kararımızı patrona bildirdik.

🙂

Etiketler: , , , ,

Kategori: İş hayatı, pazarlama, yaşamın içinden

“Eş bulma hizmeti” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

  1. Aslında Lise yıllarında bu “insanlar ile ilişkilerim iyidir” fikirleri çıkmaya başlıyor.Sonra üniversite bitincede hemen işi öğrendiğini sanıp iş aramaya çıkanlar…Benim Lisede ve Üniversitede en güldüğüm şey birçok kız arkadaşımın pedere okuma isteği.Nedense herbiri insanları çözmüş,işi aşmış gibi davranıyorlar(halbuki pedere üzerine ders dışında tek paragraf bile araştırma yapmamış kişiler).Birgün arkadaşa sordum neden pedere? “..eee ben insanlar’ın tüm sorunlarını biliyorum,bak benim sevgilim xxx’ın ailesiyle arası kötüydü düzelttim..içki içiyordu bıraktırdım..” hala gülerim bu sözlere…:)

Yorum Yazın