1 Nisan 2009 Çarşamba

Genç tetikçi

Dün akşam Friendfeed‘de…

Eren “Skype’si olmayanlar tez Skype kursun ve beni eklesin… iPhone uygulamasını yükledim 😉 ” diye mesaj attı.  Eren’i tanıyanlar kendi Skype adreslerini bildiriyorlardı ki…

Araya biri girdi (Genç diye anacağım): “Apple kullanıcılarının herşeyi bu sonradan görüp edinme hallerine ara-sıra acımıyor değilim :)”

Sonraki yazışmalar şu şekilde (arada mesaja uygun şekilde Skype adresini veren girdileri yazmıyorum):

Eren: “Sonradan görmeyiz Umut, naparsın =) Acımaya devam, duygularını Umut kadar yoğun yaşamayan arkadaşlarımı da Skype adreslerini paylaşmaya davet ediyorum.”

Genç: “Sizi bu hallere düşürenler utansın Eren’cim yapacak birşey yok, o dünyada Copy & Paste icad olalı bile 1 ay oldu henüz :)”

ben: “Burayı başkalarını aşağılamak için kullanmak yerine, başka amaçlar için denemeyi düşünmez misiniz?”

Genç: “Aşşağıladığım başkası değil Apple’ın kendisidir. Sene 2009 halen ürettiği teknolojiye Copy&Paste özelliği ekledi diye övünen bir şirkete kusura bakma aşşağılamayı bırak küfür bile ederim ki bu da benim en tabii hakkımdır. Ayrıca gözden kaçırdığın bir nokta var ki o da burada dönen muhabbetin bir amacı olduğu, hepimiz teknoloji odaklı işlerle ilgileniyor, yorumluyor ve kullanıyoruz yoğunlukla. Tek amacımız geyik olsa halen IRC’de dolanıyor olurduk değil mi? Kaldı ki halen bu zamanda bu teknolojide Mulitasking dahi olmayan bir ürünü savunabiliyorsan ziyadesiyle naifsin.”

ben: “Burada Eren, bir talepte bulunuyor. Teknoloji sohbeti yapmıyor. Apple tartışılmıyor burada. (Senin yazdıkların dışında…) Ayrıca cümlelerine iyi bak. “Apple kullanıcılarının herşeyi bu sonradan görüp edinme halleri”

ben: “Okuduğunu anlayan insanlarla yazışmak isterdim. Hiç bir ürünü savunmadığım halde “Kaldı ki halen bu zamanda bu teknolojide Mulitasking dahi olmayan bir ürünü savunabiliyorsan ziyadesiyle naifsin” diyen kişi hakkında ne düşünmeliyim? Neden dünya ile (veya en azından Eren ve benimle) kavgalı olduğunu mu?”

Genç: “Okuduğunu anlamayan ve kıt zekalı biriyim Uğur bey, sizinle de herhangi bir kavga içerisinde değilim. Hakkımda dilediğinizi düşünmekte serbestsiniz ki bu da beni enterese eden noktalar arasında değil, niyetiniz bu tartışmayı uzatarak “ulvi sükunetime cevap küstahcaydı” izlenimi oluşturmaksa yanlış durakta olduğunuzu hatırlatmak isterim ne yazık ki.”

Genç’in diğer girdilerini inceliyorum. Çoğu Microsoft hakkında olumlu mesajlar…

Microsoft‘culara basit bir uyarım var. Taraftar ile çeteci ayrımını yapmalıyız. Teknoloji yarışını futbol arenasına çevirmeyelim. Rakipler hakkında bu gibi zorlama saldırılar, sizin firmanıza daha fazla zarar verir. Benden söylemesi…

🙁

Etiketler: , , ,

Kategori: pazarlama

“Genç tetikçi” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

  1. Microsoft kullananlar bazen böyle agresif oluyor. Ben de microsoft ile hayatımı kazanıyorum ama onun aşığı değilim. Aslında Genç arkadaşın ana konusu bir anlamda doğru ama yanlış yerde yanlış şekilde tartışıyor.

  2. Uğur bey Microsoft cuların cemaat havasından en kısa zamana da kurtulması gerektiğini düşünüyorum.Özellikle Apple ve Google a karşı aldıkları tavrı cemaat gibi hareket etmelerine bağlıyorum.

    Hayır google windows kullanmadan mı bugüne geldi.bunlar google da arama yapmıyor anladık(gizli gizli evlerinde kullanıyorlardır eminim:), gmailini ve daha birçok hizmetini peki çözüm bu mu olmalı rakibin ürünlerini kullanma, hatta kullanılmasını yasakla.

    Microsoftun bu haliyle ne kadar daha ayakta kalacağını tahmin edemiyorum.Dünya açıklığa şeffaflığa paylaşıma doğru gidiyor ve bunun bayrağını google taşıyor peki Microsoft ne yapıyor? Çalışanlarına şirketin dışına çıkmamaları için duvarlar örüyor.

Yorum Yazın