27 Temmuz 2010 Salı

Kesintili internet = SuperOnline

Son dönemde QuickNet (SuperOnLine) internet bağlantımız birkaç kere kesildi. Hepsinin ortak yönü şuydu. SuperOnLine’ın bir elemanı apartmana uğramıştı.

Dün yine akşama doğru internet kesildi. İlk önce apartmanın kapısındaki görevliyi aradık. “Az önce SuperOnLine’dan uğradılar mı?” diye sorduk. Yanıt maalesef EVET idi. Hemen arıza bildirdik.

😛

Sonrası daha da ilginç.

Sabah 08.30 olduğunda internet kesintisi devam ediyordu. SuperOnLine’ı tekrar aradım. “Kesintisiz internet diyorsunuz, akşam mesai sonrasında ekipleriniz internet sorunlarını çözmüyor” dedim.

“Çağrı merkezi 7 / 24 hizmet veriyor” diye yanıtladı. (SuperOnLine’ın kesintisiz hizmet diye anladığı internet hizmetinin kesintisiz olması değil, sorunların kesintisiz giderilmesi hiç değil; çağrı merkezinin 24 saat boyunca şikayetleri dinlemesi.)

😛

Saat 11.30 gibi kesinti devam ediyordu. SuperOnLine’ı tekrar aradım. Arıza müdahale süresi 24 saatmiş. “Ne aceleniz var” ifadesi ile söylendi.  İşiniz varmış, bu nedenle evden ayrılamıyormuşsunuz… SuperOnLine’ın umurunda değil.

Kesinti sürüyor. 7 saat daha bekletecekler galiba…

🙁

Etiketler: , , ,

Kategori: pazarlama

“Kesintili internet = SuperOnline” yazısına şu ana kadar 11 yorum yapılmış:

 1. Geçtiğimiz günlerde bende TTNET ile bir sorun yaşamıştım. Onlarda arızaların giderilmesi için 24 saat süre vermişlerdi. İşin ilginç yanı 24 saat içinde sorunu çözemedikleri için arızayı kapatıp yeniden açıyorlar 🙂

 2. Bizde önemli konu şu: Ne zaman SuperOnLine arıza ekibinden biri binaya girerse, hemen bir arıza çıkıyor. Acaba bu iş ile sorumlu olan Anadolu Teknik isimli firma “arıza başına para” mı alıyorlar?
  🙁
  Biz zarar görüyorken, onlar para kazanıyor olabilir mi?
  🙁

 3. Biz de Superonline’a geçtik ve sık sık sorun yaşıyoruz. Açıkçası yıllarca TTNet’i bırakacağım günün hayaliyle yaşarken yarım yamalak bir hizmetle tanışmak büyük hayalkırıklığı yaşattı bende. Bir de bu teknik servis konusundaki soru işareti iyice moralimi bozdu şimdi.

 4. Şu anda saat 13.00. Biz 19 saattir internet kesintisi yaşıyoruz. SuperOnLine ortada yok.

 5. Saat 14.15’de (20 saat sonra) sorun giderildi.
  🙂
  Port kablosunun ucundaki dil kırılmış. Ne zaman biri başka bir arızaya bakmaya gelirse diğer kablolara dokunuyor, o sırada zaten iğreti duran bizim kablo da çıkıveriyormuş. Daha önce gelenler, jag denen o parçayı değiştirse, bu sorunu yaşamayacakmışız.
  🙂

 6. QuikNet’le yaşadığım problemlerin tümünü derleyip blogumda ayrı bir bölüm ayırmayı düşünüyorum. Becerebildiğimde buradan linklerim. Bir ara burada değindiğiniz “hate-mark”larımdan birisi. Bağlı olduğu holdingin tüm kuruluşları gibi “tutturabildiğine” sloganıyla hareket eden bir kurumdur gözümde.

  Evdeki kablosuz ağımın ismi “rezalet-superonline”. Her servis ve call center ilişkisinde onlar önce neşeli anlar geçirip değiştirip değiştiremeyeceklerini soruyorlar. “Eşimi dolandırıcılıkla suçlamaktan, sözleşmede sahte imzaya kadar olabilecek her rezilliği yaptıkları ama tekel olduklarından kendilerinden vazgeçemediğimizi” söyleyince de toparlanıp işlerine odaklanıyorlar.

  Son marifetleri, çevrede bir bağlantı yapıldığında tüm modemlerin bağlantılarını kesmelerini, ve bilgisayarların kablosuz yayından bir daha bağlanmak için modemin resetlenmesi gerekliliğinin çok normal karşılanması. Bu konu hem call center, hem servis ekibi, hem de servis ekibi ziyareti sonrası yapılan kalite görüşmesinde aynı şekilde sonuçlandı.

  Sizin jackin de değişimi sırasında ne idüğü belirsiz bir adam gelip ailenizden birisine bir fırça atarsa, “ne kırıyorsunuz kardeşim bu aleti diye” hiç şaşırmayın 🙂

  Bence 100 Mbps’lik internet hızının tadını hiç almadan paşa paşa ADSL kullanılması en güzeli.

 7. arkadaşlar maltepe’de kalıyorum, bizde 50 saatten beri internet kesintisi yaşıyoruz 4 kere çağrı merkezi ile görüştüm başka bir bloğun yöneticisi ana dağıtıcı modem elektriğini kesmiş ( apartmanın asansörü elektriğini etkilediği için diyor) . superonline dün gündüz dediki biz ekipi yolladık size en kısa zamanda bu sorun giderilecek dedi,akşam tekrar aradığımda ekip gitti o yönetici ile görüşemedi dedi, bugün sabah ben o binanın yöneticisi ile görüştüm bana kimse gelmedi kimse aramadı dedi, ve ben zaten bir aydır superonline ile görüşüyorum ekip yollasın ve bu asansörün sorunu hal etsinler diye ama yine şu ana kadar kimse gelmedi onların tarafından ve sonunda asansörü kullanmak için böyle yapmaya mecbur kaldım. açıkçası ben şimdi bu superonline ile ne yapacağımı bilemiyorum, en son aklıma gelen şey medya ile görüşüp bu sorunu gazetelerde ya televeziyonda bahs edilsin

 8. TTNET’te sabit ücret ödememek için, superonline’da da hizmet kalitesinin yerlerde sürünmesinden dolayı 3G internet kullanıyorum. En büyük artısı istediğim heryerde internete bağlanabiliyorum.

 9. Sirketimizdede superonline kullaniyoruz. Hep soylerim bunlar marka ismi secerken yanlis isim secmisler…
  Superoffline cok daha uygun bir isim olurmus…

 10. Ttnetten süperonline’a geçtiğime inanamıyorum apartmanın yarısı bu firmada. Tttneti özletti ya

 11. Bende Superonline ADSL Kullanıcısıyım En Az 35 Kere görüştüm hizmetle 12 günden beri internetim yok lanet olsun kesinlikle tavsiye etmiyorum….

Yorum Yazın