1 Mart 2012 Perşembe

Müşteri odaklı ürün yönetimi

Üzerinden çok zaman geçti. Melih Cılga ve Selim Tuncer ustalarla müşteri odaklı ürün yönetimi konusunu friendfeed’den tartışmıştık. Ürün odaklı değil, müşteri odaklı düşünme ile başlayan bir süreç olduğunu, bunun müşteri ilişkilerine yansıdığı gibi ürün tasarımına da yansıdığını söylemiştim.

Konuyu, ayakları havada kuramsal veya mutlak doğru cümle olmaktan çıkarmak için de müşteri odaklı ürün tasarımının mantığını anlatan bir yazı yayınlamıştım.

Daha sonra yayınladığım bazı yazılarda, sadece geleneksel ürün ve hizmetlerde değil, e-ticaret’te de müşteri deneyiminin ürün tasarımında yer alması gerektiğini vurguladım.

🙂

22 Mart 2012, Sheraton İstanbul Maslak Hotel’de Marketing Power Konferansı’nda “müşteri odaklı ürün yönetimi” konuşulacak

Yöneteceğim oturumdaki konuşmacılar:

– Galip Tözge (Akbank, Bireysel Bankacılık GMY)
– Cem Lütfi Rodoslu (Migros, Pazarlama GMY)
– Timur Tuncer (Vestel Pazarlama Genel Müdürü)

🙂

Toplantı sonrasında izlenimlerimi www.uzaktanCRMegitimi.com da paylaşacağım.

.

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: CEM, pazarlama

“Müşteri odaklı ürün yönetimi” yazısına şu ana kadar bir yorum yapılmış:

  1. ilgili yazılar çok güzel, fakat sormak istediğim bir kaç şey var, konuşmacıların bulundukları şirketler “müşteri odaklı ürün yönetimi” yapıyorlar mı? akbank’ın atmsini kullanamıyorum bile, migrosta saatlerce kasada bekliyorum, vestelin ürünlerinde kullanım kolaylığını geçtim bir hata olduğunda düzgün bir hata kodu bile gösterememesi cabası… sadece ürün değil süreçleri de sizin blogunuzda bahsettiğiniz “olmaması gereken” diye anlattığınız şekilde…

Yorum Yazın