20 Aralık 2010 Pazartesi

Sosyal Medya Quo Vadis? – Yaşar Üniversitesi

17 Aralık 2010’da İzmir’de Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yaratıcı Fikir Atölyesi’nin düzenlediği bir söyleşide Sosyal Medyanın bugünü ve gelecek yıllarda özellikle halkla ilişkiler ve reklamcılık alanlarında gideceği yönü tartıştık.

yasar-uni-2010-12-17

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün değerli öğretim üyeleri Yard. Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç ve Yard. Doç. Dr. Ferah Onat, Genna Ajans’ın başkanı Selim Tuncer, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Şule Özmen ve ben halkla ilişkilerin ve reklamın geleceğini tartıştık.

O güne dair haber aşağıda

yasar-uni-2010-12-19-b

Haberin aslına şuradan ulaşabilirsiniz.

🙂

Bu konferansta, sunumlardan sonraki tartışma bölümünde “Herkes Web 3.0’a hızlıca gidersek müşterinin daha iyi hizmet alacağını iddia ediyor. Oysa ben aynı fikirde değilim. Veriyi kim daha iyi yönetirse o kazanır. Bu nedenle Web 2.0 müşterilerin şirketlerden daha güçlü olduğu son dönem olarak tarihe geçecek” demiştim.

😉

EKLEME:

Daha sonra Gennaration dergisinde yayınlanan şu yazılarım, o gün söylediklerimi daha ayrıntılı anlatmak için yazılmıştı:

2014 sonunda Big Data denildiğinde herkes “Takip ediliyoruz” demeye başladı.

😛

Not: Bu yazı, hakkımdaki tüm dijital yayınları derlemeye çalışırken, 2016 yılında yazıldı.

.

Etiketler: , , , ,

Kategori: pazarlama

Yorum Yazın