9 Mayıs 2016 Pazartesi

Lokantada Küçük Farklar

Gittiğim lokantalarda farklı bir şeyler görmeyi umarım.

Uğur Yücel’in dediği gibiÇocukluğumun lokantaları ile bugünü karşılaştırdığımda… En belirgin fark mutfaksızlık. Mesala Boğaz’da bir balık lokantasına gidiyorsun, meze alıyorsun, “ben bunu iki gün önce başka bir yerde yedim” diyorsun. Her şey birbirinin bu kadar mı aynısı olur? Hiçbir özgünlük yok. Eskiden her meyhanenin kendi mutfağından çıkan mezeyi yerdin. Şimdi öyle değil artık.

🙁Deniz-urunleri-lokanta

Daha önce yazdığım gibi, gurme değilim. Yemek kültürü üzerine konuşamam. Ama farklı tatlar ararım. Yöresel yemekleri denerim, çoğunlukla umduğumu bulamam. İstanbul’da daha iyisi vardır.

Yemekler ve mezeler zaten aynılaştı da, hiç değilse lokantanın adı yazılı tabak, peçete dışında fark var mı diye bakınırım. Ufak ayrışma çabaları bile beni mutlu eder.

Yandaki resim, Belçika’da bir deniz ürünleri lokantasından.

Deniz feneri şeklinde tuzluk.

🙂

Küçük bir fark. Ama ayrıştırıyor.

😉

Etiketler: , , , ,

Kategori: pazarlama

“Lokantada Küçük Farklar” yazısına şu ana kadar 2 yorum yapılmış:

  1. Kesinlikle katıldığım bir yazı 🙂

  2. Hocam Leon un herşeyi farklı
    Brüksell klasiğidir .tabakları mekanın içi midyesi ..bizde de var böyle şeyler ama paylaşmıyoruz..
    4 leventte bir köfteci var tesadüfen araba park yeri olmadığı için o mekanın park yerine girdim ve mecburen yemek yedim. her masanın duvarında yaklaşık 8 kişinin isminin prinç bir levhaya yazılmış olduğunu gördüm. Bu nedir diye sorduğumda her ismin sürekli gelip o masada yediğini ve masa sahibi gibi olduğunu söylediler.
    illa dünyayı keşfetmeye gerek yok! iç süreçlerdeki küçük değişiklikler farklılaşma ve müşteriye değer oluştuma şansı veriyor
    🙂

Yorum Yazın