3 Mayıs 2008 Cumartesi

Blog dünyasına Merhaba

İki yıldan uzun süreden beri, kendi Internet siteme yazdıklarımı ekliyorum. Yakın dostlarım, iş arkadaşlarım, bloglarına yorum yazdığım bazı –tanıştığım / tanışamadığım– arkadaşlarım, Internet sitesini blog haline getirmemi önerdiler.

Eşim Şule Özmen zaten uzun bir zamandan beridir, “Başka bloglara yazdığın kadar kendi bloguna yazmalısın…” diyor.

Blog açma fikri, benim de hoşuma gitti. Interaktif bir dünyada, yazdıklarıma karşı yorumlar yapılacaksa, haberim olmalı. Fikirler sınanmalı, irdelenmeli. Ne de olsa, interaktivite doğruya ulaşmamızı kolaylaştırır.

Benim işim de hobim de “pazarlama”. Uzmanlığım ise CRM (Müşteri İlişkisi Yönetimi).  Bundan dolayı, pazarlama ve CRM ağırlıklı bir blog olacak. Arada, iş yaşamının “olmazsa olmaz”ları, yani yönetim, insan kaynakları, süreçler, ast-üst ilişkileri, kurumlar arası ilişkiler, vb. de bir miktar payını alır. Otuz yıla ulaşan iş hayatı içinde yaşadıklarımın eğlenceli ve öğretici olanlarını paylaşmak isterim.

Site’den blog’a geçerken, bazı inşaat yanlışları oluyor. Uyarılarınızı bekler, kusurlarıma odaklanmamanızı dilerim.

Kısaca, artık buradayım. Sizleri de beklerim.

Etiketler: , , ,

Kategori: Uncategorized

“Blog dünyasına Merhaba” yazısına şu ana kadar 11 yorum yapılmış:

 1. Hayırlı olsun, takipteyiz 🙂

 2. Tebrikler,
  Öncelikle iyi eğlenceler, sonrası zaten bir şekilde gelecektir.

  Her yerde olduğu gibi blog dünyasında da kusur odaklı kullanıcılarla karşılaşıyoruz. Blog’unuz ilk gününden itibaren küremizde yerini almıştır.

  Yorumlarımla ve heyecanımla buralarda olacağım.

 3. Ben de sevgili eşime blog’unun keyifli ve bir o kadar da faydalı yazılar ve yorumlarla beslenmesini diliyorum. Her ne kadar onun blog’unun açılmasına elimden gelen desteği vermeye çalıştıysam da imrenmiyorum desem yalan olur! Kendi sitemi blog’a dönüştürmeye uğraşmaktansa en iyisi artık ben de hem yorumlarımı hem de blog dünyasının bilgili yazar ve yorumcuları takip etmek için bu blog’dan faydalanırım artık.
  Uğurcum, zaman fakiri olmamızdan dolayı tüm aile bireyleri olarak birbirimizle haberleşmek için e-postalarımızı, messengerlarımızı, skype’ları kullanırken bir de bu eklendi hayatımıza hepimize hayırlı olsun

 4. Uğur Bey blogosfere hoşgeldiniz. Kusurlar varsa da zamanla giderilecektir.
  Yazılarınızı merakla bekliyoruz. Selamlar!

 5. Bence geç bile kalmıştın Uğur Abi, hayırlı olsun. 🙂

 6. Sevgili Yalçın, Sevgili Erhan, Sevgili Eren, Sevgili Eray…
  Sizler gibi tecrübeli dostların desteği çok umutlandırıcı.
  Çok teşekkür ediyorum.

 7. Geçen gün blogunuzu keşfettim.Belli bir zamana kadar yazılarınızı okudum.Bugun de arşiv bölümünüzü gördüm, en kısa zamanda bütün yazılarınızı okuma niyetindeyim.Başarılarınızın devamını dilerim hocam.

 8. Aylardır blogunuzu takip ediyorum, yazılar içinde bağlantıdan bağlantıya sıçrayarak her birini “şunu bitireyim de diğerindeki buna dair noktaları tam olarak anlayayım” diye uzayıp gidiyor bu işlem. Haliyle ben de baştan başlamaya karar verdim. Şu anda ilk yazınız 366. sayfada bulunuyor haliyle hızlıca bir hesaplamayla sanıyorum 1099 yazınız var. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Ve bugün blogunuzu ilk yazınızdan itibaren okumaya başladığımı da iletmek istedim 🙂

 9. 4 sene sonra, ilk yazıya böyle bir yorum görmek beni çok mutlu etti.
  .
  Teşekkürler Uğur Arıcı

  😀

  Önemli not: CRM konulu yazıların 250+ adetini http://www.uzaktanCRMegitimi.com adlı sitede yayınladım. Bu sitede bazılarının sadece girişi var; bazıları bütünüyle yer alıyor.

  2 yıldır, CRM ve CXM (müşteri tecrübesi yönetimi) konulu yazılarısadece http://www.uzaktanCRMegitimi.com da yayınlıyorum.

 10. Mustafa Şenhelvacılar :
  9 Ekim 2014
  10:50 am

  En yeniden en eskiye doğru yaptığım 456 sayfalık yolculuk, 100’den fazla yeniden okunacak hatırlatma ve başucu yazısı, karşılaştığım durum ve olgularla ilgili şimdiye kadar tanımlayamadığım noktaların ve tamam sandığım düşüncelerin nasıl da çelişki içerisinde olduğunun yüzüme çarpılması ile tarifi imkansız bir deneyim ve paha biçilemez bir bilgi ve tecrübe hazinesi… Tam da son (yani ilk) yazıyı okuduğum gün “neden yazıyorum” yazısı yayınlanması ayrıca harika bir ironi oldu benim için.. Sizinle fiziksel olarak tanışmıyoruz ancak hayatı algılama ve sorgulama yaklaşımımız -tabirimi mazur görün ama- çoktan rakı masası kuracak kadar yakınlaştı! :)) Teşekkür etmek yerine yakın zamanda notlarımı ve tecrübelerimi paylaşacağım bir blog kurmak istiyorum, çünkü sizden böyle öğrendim. Hatta bazen “izninizi almak şartıyla” sorguladığınız ve paylaştığınız deneyimleriniz ile ilgili bambaşka bir sektör ve oradaki bakış açısıyla güncelleme yapmak isterim.
  Daha fazla uzatmayayım, umarım bir gün sizinle tanışma şansı yakalarım…
  Saygılarımla.

 11. Tebrik ve teşekkür ediyorum Mustafa Şenhelvacılar

  Bu sayede tecrübelerin ve görüşlerin paylaşılacağı, içi dolu bir blog ortya çıkarsa, doyasıya sevinirim.

  Farklı sektörler, şirketler için farklı deneyimlerin paylaşılması, benim görüşlerimin sınanması elbette güzel olur.

  Ayrıca rakı masası sohbetlerine, yeterli sayıda katılan olduğunda pek hayır demiyorum 🙂

  Umarım görüşürüz.

Yorum Yazın