30 Aralık 2009 Çarşamba

2009'da…

Bu sene bir döküm yapmamaya niyetliydim.

Geçen yıl yaptığım gibi, bu seneyi güzel geçirmemi sağlayan arkadaşlara teşekkürlerimi sunacaktım. (Burcu Tüzün yapmış… Beni de katmış. Çok sevindim.)

Sonra Hasan Başusta’nın mim’lemesi üzerine “yorumlar” kısmına birkaç madde yazdım. Arkasından Cihan Kaloğlu mim’leyince…  Bir “iyi ki…”  listesi hazırlamak gerekti.

😛

2009’da…

😀 Young Guns projesini başlattık. (Project House‘un ortakları Cüneyt Devrim, Serhat Akkılıç ve Sinan Günal’a teşekkürler.) Birçok gencin hayatında unutmayacağı anılar yaşamasında etkin rolüm oldu. Daha kurulalı bir ay olmadan büyük bir markadan brief aldılar. Üzerinde çalıştılar. Bu aralarda müşteriye sunum yapacaklar. (Şanslı çocuklar!) Bu güzellik sürüyor.

😀 Bir çok genç arkadaşın kararlı yürüyüşlerinin sonuç verdiğine, başarı öykülerine şahit oldum. (Özellikle Metin Kahraman + Harun Pekşen’i; Deniz Oktar, Ömer Ekinci, Nurettin Özdoğan ve Ercüment Büyükşener’i mutlaka saymak isterim. Sayamadıklarımdan da özür diliyorum.) Onlara elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Faydam olduysa, teşekkürlerini aldım. Mutlu oldum

😀 Bazı genç arkadaşların ise, olgunlaşmasına şahit oldum. Önce bulutlarda gezdiler. Ama şimdi ayakları yere daha sağlam basmaya başladı. Onların da büyümesini izledim.

😀 Sanal ortamlarla başlayıp gerçek ortamlara açılan arkadaşlıklarım oldu. Çok sevimli ve keyifli arkadaşlar tanıdım. Güzel anları ve anıları paylaştık. Geçen yıl tanıdığım arkadaşlarla dostluklarımızı derinleştirdik. (Likemind, Likenight, e-Tohum, Geliştrend ve Hammur buluşmalarındaki tüm arkadaşlara + Rixos yolculuğuna, Ankara Toplantıları‘na ve Kutup Zencisi’nin evindeki partiye  katılanlara teşekkürler.)

😀 Sanal / sosyal medyada işe yaramayan kişileri ayırt etmek gerektiğini öğrendim. Ağır bir ders oldu ama, sonuçta bedelini ödedim ve öğrendim. Sanal ortamlardaki bazı hastaları da hemen bloklamak gerektiğini kavradım. Böylece daha keyifli arkadaşlara daha çok zaman ayırabildim.

😀 Bir interaktif projede rol aldım. Hem üstün gayretli bir ekibin parçası olduğumu hissettim, hem de bilgi birikimim de arttı. (Alemşah Öztürk, Ömer Bilge Ersoy ve Özlem Yumuşak’a teşekkürler.)

😀 Diğer bir interaktif proje sayesinde sahne de aldım. (Devletşah Özcan ve Selim Tuncer’e teşekkürler.) “Devletşah’ın yardım ettiği yemek ustasıyım” diye hava atacağım artık.

😀 Marmara Üniversitesi’nin Pazarlama Kulübü öğrencilerinin düzenlediği “Thinker & Talker” ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin Marketing Anadolu Kulübü öğrencilerinin düzenlediği “Sıfırın Altında Marketing” etkinliklerinde konuşmacı idim. (Katılan tün konuşmacılara, dinleyicilere, en çok da emeği geçen öğrencilere teşekkürler.)

😀 Kendi işimi kurdum. Uluslararası bir şirketin Türkiye ofisinin CRM yolculuğuna katkıda bulunma şansım oldu. Danışmanlık yaptım. Çok övgü aldım. Gururlandım. Görüşmeyi sürdürüyoruz.

😀 Yıllardır düşündüğüm bir projenin temellerini attım. (Bunun ayrıntısını, umarım gelecek sene yazabilirim.)

😛

Geçen yılki listem yine baki…

Bu yıl eklenenlere ise, yüz yüze geldiğimde teşekkür edeceğim. (Bazılarının adını bilmiyorum. Takma ismini yazmayı da ben sevmiyorum. Eksik olmasından da…  Karşılaşınca borcumu öderim.)

😀

Bu vesileyle keyif tanımı… (Bir kez daha)

 • Bir fıkraya kahkahalarla gülmek, neşeli anları sevdiklerinle paylaşmak, Boğaz’da güzel bir güneş batışı, neşeyle “amma da çok yedik” diyebilmek, takdir etmesi anlamlı birinin “çok iyi be!” demesi, bir çocuğun büyümesini izlemek, bir dostunun telefondaki sesi, kadehlerin birbirine çarpınca çınlaması, fırlama bir veledin saçlarını okşamak, çoktandır görmediğin biriyle kucaklaşmak, aylardır gitmek istediğin bir yere varmak, başkaları şaşırırken olgun bir gülümseme, bir bebeğin çığlıkla karışık kahkahası, fırından yeni çıkmış ekmeğin kokusu, bir buluşmadan sevinçle ayrılmak, bir doğum gününde “iyi ki…” diyebilmek…

😀

Yukarıda adı geçen / geçmeyenlerin hepsine ve yazılarımı okuyan, yorum yazan herkese keyifli bir 2010 ve sonrası dileklerimle…

😀

Etiketler: ,

Kategori: yaşamın içinden

“2009'da…” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

 1. Uğurcum, önemli bir maddeyi atlamışsın. 22 Temmuz 2009’da şöhretinden yararlanmak için siteni ele geçirdiğimi.
  Ailemizin parçası olduğuna inandığım e-dünyadaki sevgili dostlarımız “iyi ki” varsınız.
  Sevgili eşim “iyi ki” blog yazıyorsun 🙂
  Herkese “iyi ki ….” ile başlayan güzellikler diliyorum 2010 ve devamında…

 2. Üstadım;
  Yeni yılda daha kısa aralarla görüşebilmek, keyfle söyleşebilmek dileğiyle…
  Sevgi ve ışıkla kal…

 3. Hocam, Yeni yılın BOMBA gibi geçmesi dileğiyle 🙂

 4. Hocam, en çok sevindiğim ise yukarıda saydığınız birçok maddeye bizzat tanıklık etmiş olmam. Young Guns olsun, ortak arkadaşlarımızın kararlı yürüyüşleri olsun, Likemind’lar olsun, E-tohumlar olsun hepsinin keyfi ayrıydı. En kötü yılımız böyle olsun! 🙂

 5. Halinur Çamaş :
  31 Aralık 2009
  10:33 am

  Merhaba hocam;
  Mezun olup iş bulma çabasına düştüğü sırada sizi keşfeden ve 4 aydır her gün yazılarınızı merak ile takip eden bir öğrencinizim. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ediyor ve yeni yılda da artarak devam etmesini diliyorum…

 6. Sevgili Uğur ve Şule Hocam,

  Sizlere ailenizle birlikte çok çok keyifli yeni bir yıl diliyorum. Herşey gönlünüzce olsun!

 7. Özlem Kılıç :
  31 Aralık 2009
  8:40 pm

  Uğur hocam,
  sesinizin ses bulduğu,umutlarınızın her daim filizlendiği;ailenenizle sağlıklı,mutlu ve başarılı bir yıl dilerim.(Ayrıca size teşekkür ederim CRM yolculuğunda bana başlangıç olduğunuz ve engin tecrübeleriniz için…))

 8. Mutlu yıllar…

 9. Sevgili Uğur abi,

  Sizi uzun süredir gıyabınızda tanıyor olsam da bu yıl bahsettiğiniz toplantılar, Likemind vb. etkinlikler vasıtasıyla sizi şahsen tanıma fırsatı buldum. 2009’un bana kattığı güzelliklerden biri olarak sizi tanıdığıma mutluyum 🙂 2010’da daha uzun uzun sohbet edebilmek dileğiyle MUTLU YILLAR!

 10. Uğur hocam, devamlı aşıladığın enerji ve paylaştığın değerli bilgiler ile yol alırken hiç arkamıza bakmadık. En tıkandığımız noktalarda sağladığın farklı bakış açıları ile vizyonumuzu devamlı olarak genişletmeye çalıştık. Eşsiz tecrübelerinizi karşınızda oturup dinlemek kadar keyifli bir şey yok. Sizi dinleyemediğimiz zamanlarda ise bu blog bizim yol haritamızda ana yardımcımız oldu.

  Bütün katkılarınız için tekrar teşekkür ederiz. Geçtiğimiz yıla ilişkin projelerin bu yıl artması ve kafanızdaki diğer tüm projeleri hayata geçirebilmeniz dileğiyle. Her zamanki gibi “BOMBA” olmanız ümidiyle, mutlu yıllar 🙂

Yorum Yazın