12 Ekim 2009 Pazartesi

Açık büfe

Açık büfe’de ürün sayısının çok fazla olması, sadece pis boğazları sevindirir.

Gurme’ler yine az sayıda (ama seçkin) ürünler ile ilgilenecektir.

Etiketler: ,

Kategori: yaşamın içinden

“Açık büfe” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

 1. Uğur Hocam, sanırım bunu sayının fazla olması değil nitelikli sayının grup içinde fazla olmasının önemi olarak değerlendirebiliriz …

 2. Ugur Bey bir ara all inclusive ile ilgili düsüncelerinizi de duymak isterim.

 3. “Açık büfe” kavramını çeşitlendirebiliriz. “Her şeyi yaparım” diyen insanlar ve kurumlar yerine, konuyu bilenler “tek bir işi çok iyi yapanı” ararlar.
  😛
  Her açık büfede, yer doldursun diye duran ve neredeyse el değmeden her öğün yeniden rafta yerini alan malzemeler vardır. Sayı fazla görünsün diye…
  🙂
  Bilen adam, bunlara kanmaz.

 4. Açık büfe turizmde herşey dahil sistemine benziyor. Uzun vadede pek bir kar getireceğe benzemiyor.

 5. Açık büfedeki yemeğin çokluğu gurmeleri sevindirmez ama üzmezde.Pis boğazlılar ise doyduklarını anlayana kadar tıka basa doldururlar midelerini düşünmezden yerler ve sonra ağrılarını dindirmekle uğraşırlar.İyice midelerine hucum eden kan onları iyice aptallaştırır.

  Açık büfede yer alan ürün bir sonraki öğünde durmaz duramaz.Herşey yeniden yapılır. Eğer öyle birkaç öğünde gördüğünüzden emin olduğunuz yemek varsa ordan hemen kaçın .

  Şu ana kadar gördüğüm en iyi açık büfe Sungate port royal de idi. Tüm çeşitkeri çok iyi ve kaliteliydi.
  Her işten anlayan adam ile bir işten anlayan adam arasındaki fark Her işten anlayanın her zaman bir adım önce olması ama bunu gösterebilecek zamanının olmamasıdır. Eğer bunuda başarabiliyorsa her işten anlayan adam tercihtir.

 6. İlker,

  Demişsin ki “Her işten anlayan adam ile bir işten anlayan adam arasındaki fark Her işten anlayanın her zaman bir adım önce olması ama bunu gösterebilecek zamanının olmamasıdır. Eğer bunuda başarabiliyorsa her işten anlayan adam tercihtir.”

  Yeni bir eve taşındığında “ben hem marangoz’um, hem tesisatçı, hem elektrikçi, hem boyacı, hem tamirci…” diyene mi güvenirsin, yoksa “ben sadece marangozum” diyene mi?
  😛
  Başka sorum yok, sayın Hakim…

 7. Friendfeed’de de yorumlar var: http://friendfeed.com/ugurabi/133f228f/ack-bufe

 8. Ben sadece marangozum diyen bir adam bir mobilya firmasında çalışıyordur ve aslında yaptığı marangozlukta değidir.Marangoz boyacılıktan da anlamalıdır yaptığı işi boyayabilmesi için. Ayrıca tesisattanda anlamalıdır çünkü henüz takılmamış lavabo ve çöp öğütme makinesinin geçmesi muhtemel borusunu hesaplayabilir ve ona göre önlemini alabilir.

  Kısaca teknik bir insan her konuda fikir sahibi olmalı ve tecrübe edinlemidir. Marangoz dediğiniz insan artık IKE tarafından çoktan öldürülmüş biridir.IKEA marangozmudur ?

 9. İlker,
  O kadar yanlış biliyorsun ki… “Marangoz dediğiniz insan artık IKEA tarafından çoktan öldürülmüş biridir” demişsin. Bu gibi genellemelerden şunu anlyorum. Evine gelip ölçüyü alan, oraya güzel bir dolap yapan hiç kimse ile tanışmamış olmalısın. Bunlardan şimdi de var ve iş yaptırmak için insanlar sıraya giriyor.
  🙂
  Sonra da ne anlama geldiğini anlayamadığım bir soru “IKEA marangoz mudur ?” Bu durumda tartışmak faydasız.
  🙁
  Kaç kere ev yaptırdım. Marangoz olan tesisatçı ile, nedense hiç karşılaşmamışım. Şanssızım anlaşılan…
  😉

 10. Bir kere benimle tanıştığınızda mrangoz’a tesisatçı’ ya elektrikçi’ ye elektronikçi’ye blişimci’ye metalci’ye dökümcü’ye ve bilimum teknik ve mühendislik işlerin tümü nasıl yaptırılır izlemenizi öneririm.

  IKEA bizim mobil ya ve dekorasyoncularımızın yıllardır yapamadğını birden fazla artılrı ile yaptırıp satıyor. IKEA marangoz değil ama mobilya satıyor. Bende marangız, demirci veya elektronik dışında herhangi bir mesleğin alçağını veya yükseğini okumuş biri değilim.

  Ben sadece iş yapmayı seven biriyim. İş gerekirse füze yapıp uydu fırlatmak olsun sorun değil öğrenir yaparım.

Yorum Yazın