20 Şubat 2012 Pazartesi

Açıksözlü öğrenci

16 Şubat sabahı şu mesaj gelmiş.

To:  TRB1.EMBA_101: yazıyor.

Yoğun bir gündü. Öğle uçağıyla Antalya’ya gidip E-Tohum Startup Turkey 2012‘ye katılacaktım. Bir gün önce de Webrazzi E-ticaret 2012 olduğundan işler birikmişti. Mesaj geldiği sırada işlerim için dışarıda koşturuyordum, hemen yanıtlayamadım.

Eğer yanıtlayabilseydim her hafta işlediğimiz ders programını, ödev ve sınav yüzdelerini, bunlar gibi konuları detaylı biçimde yazacaktım. To: kısmında doğrudan adımın yazmamasını önemsemezdim. Maalesef, zaman bulamadım.

🙁

Neyse ki arkadaş çok beklememiş. Doğrudan bana mesaj atmış.  Beklentisini açıkça ortaya koymuş.

Otelde odama yerleştikten sonra gördüm. Uzun ve ayrıntılı yanıt vermek yerine çok kısa yanıtladım.

Bakmayın benim bazı konularda uzun yazdığıma… Açıksözlülüğü ve kısa mesajları severim.

😉

Meraklısına, öğrenci – öğreten ilişkileri konusunda yazılarımın bir kısmı:

 

 

 

 

 

 

Etiketler: , ,

Kategori: yaşamın içinden

“Açıksözlü öğrenci” yazısına şu ana kadar bir yorum yapılmış:

  1. Sen binlerce TL ver, birçok kişinin sahip olamadığı fırsatlara sahip ol, MBA yap sonra da zor ders seçmek istemiyorum, hocam bugün ders yapmasak olmaz mı, işten çıktım yorgunum derse gelmek istemiyorum, A hocasının sınavları kolaymış onu seçmek istiyorum gibi gibi şeyler söyle… Her şeyin bir etiket üzerine odaklandığı bu dünyada en azından sahip olduğun imkanı değerlendirip nasıl birkaç şey fazladan öğrenebilirim desen çok mu? Aslında bu konuda çok doluyum aynı şeyi her gün yaşıyorum, toplantıdan apar topar çıkıp koşa koşa geldiğim derste “ama hocaaammm” sözlerini duymak çok üzüyor ve sinirlendiriyor ama uzun uzun anlatmama gerek yok siz zaten yeterince açık yazdınız. Yazık!

Yorum Yazın