31 Aralık 2011 Cumartesi

Bence 2011

Her yılbaşında ve doğum günümde, geçmiş yılı gözden geçiririm. Doğum günümün Haziran’da olması durumu kolaylaştırır. Yıllık bilanço çıkarmak zorladığında, 6 aylık analizlerle yetinebilirim.

Bugün sabahın erken saatinde yürüyüşe çıktığımda aklımdan geçenleri yazmak istedim. Hava çok güzeldi. Ebru’nun “Istanbullular çok komik bu havaya soğuk diyorlar” cümlesi kulaklarımda çınladı.

Güzel havaya rağmen az yürüdüm. 40 dakika içinde akıldan geçenler sayfalara sığmayabiliyor. Yine de deneyeceğim. (Denedim bile…)

🙂

Yılbaşlarında ve doğum günlerimde – her şeyden önce – bir seneyi daha geçirdiğimiz için şükrederim. Önemli bir sağlık sorunu yaşamadan eşim ve çocuklarımla bir yıl (veya yaş) geçirdiğime sevinirim. Ne de olsa bu ülkede, gereksiz yere sağlığınızdan veya özgürlüğünüzden olmanız işten bile değildir. Bunlarla karşılaşmadan yaşamak bile şükür nedenidir.

Bu şükür faslından sonra, yılı incelerim.  İnsanın kendi performans değerlendirmesini yapması gibi bir şey bu. Başkasının değerlendirmesini yaptığım zaman uyguladığım yöntemlere başvururum.

Önce ilk anda aklımda kalanları, önemli konuları not ederim.

Başka konular da var. Büyük konular bitince, aylar itibarıyla ayrıntıya inmek ve özellikle kendi yanlışlarımı saptamak gerek. Onu da yapacağım.

Ama önce arkadaşlarımla yılbaşını kutlamaya gideceğim. Sonra görüşürüz.

😀

Etiketler:

Kategori: yaşamın içinden

Yorum Yazın