31 Aralık 2011 Cumartesi

Bence 2011 – CRM eğitimi

Bu sene ilk defa açık katılımlı CRM eğitimleri – worhshop’lar –  hazırladım.

🙂

CRM eğitimlerini sadece kurum içi ortamlarda veriyordum. Bankalar Birliği’nde bankacılara verdiğim CRM eğitimleri dışında açık katılımlı eğitim vermemiştim.

CRM eğitimi olduğunu iddia eden birçok program hakkında fikirlerimi soranlarla paylaştım. CRM değil, müzakere ve/veya satış eğitimi veriyorlardı. Ağır eleştirdim.

İğneyi kendime batırmak ve hariçten gazel okumayıp arenaya çıkmak gerekiyordu. Birkaç kere teklif edildi. Ama içimde hep bir korku da vardı. (Pavyonlara şantöz alacakları zaman “kaç masan var” diye sorarlar. “Sen geldiğin için pavyona gelecek olan kişiler kaç masayı doldurur?” anlamındadır.) Ya yeterince dolduramazsam diye düşünmedim değil.

Sevgili Haluk Mesçi ağabey ile konuşurken CRM eğitimi konusu ortaya geldi. Paketleri  hazırladım. 5 konuda 4 hafta sonu work-shop’lar yaptık. Böylece takke düştü, kel göründü. Ben de kendimi sınamış oldum.

Aldığım feed-back’ler memnun edici idi. Bir süre sonra katılımcılarla, “daha iyi nasıl olur” diye görüşüp kaliteyi artıracağım. Yılda 1 veya 2 kere tekrarlayabileceğimi düşünüyorum.

😀

Etiketler: , ,

Kategori: yaşamın içinden

Yorum Yazın