31 Aralık 2011 Cumartesi

Bence 2011 – İş

Kendi sektörlerinin önde gelen bazı firmaları ile CRM workshop’ları yaptık.

😀

Danışmanlık projelerine teklif hazırlarken “yeter ki içeriye kapağı atayım, gerisini sonra düşünürüz” demem. Firmaları uzun süreli sözleşmelere yönlendirmeyi amaçlamam. Aksine, bildiklerimi onların da öğrenebileceği “nasıl yapılmalı” türünden workshop’lar hazırlarım.İşin başında profesyonel olarak bizzat bulunsam ne yapacaksam, onu aktarmaya çalışırım.

Elbette birçok yere teklif verdim. Bir kısmı kabul edilmedi. İlk 4 ay hemen hiç iş yapamadım. Sonra, tekliflerimi kabul edenlerle güzel işler yaptık. CRM’e başlamadan önce (veya ilk aşamada) kavramların doğru oluşmasına çalıştık. İş ve teknoloji bölümleri birlikte katıldılar.

Bu yıl da benimle çalışan kurumlara bildiklerimi hiç saklamadan anlattım, uygulattım. Birlikte çalıştığımız konularda (sağda solda gezinen ve kendisini uzman zanneden onlarca) danışmanlardan daha bilgili olduklarını kendileri de gördüler.

Workshop’lar sırasında yeni projeler, yeni ürünler doğdu. Farklı departmanlar aynı hedef doğrultusunda birleştiler. Ortak hedeflere nasıl ulaşacaklarını birlikte tartıştılar.

Bu sayede çok gurur verici teşekkürler aldım, çok güzel arkadaşlar (muhtemelen meslekdaşlar) edindim.

🙂

Etiketler: , , ,

Kategori: yaşamın içinden

Yorum Yazın