1 Şubat 2013 Cuma

Değer = ?

Bloglarda pazarlama yazı dizisini [1] , [2] , [3] , [4] yayınlarken “blogları değerli kılmak”tan bahsettim. Hemen beni “blog camiasının kurallarını belirlemeyi istemek” sonra da “kapitalismi desteklemek” ile suçlayanlar oldu.

Hepsi internet doğumlulardı.

😛

Burak Büyükdemir’in e-Tohum’un temellerini attığı ilk toplantılarda bir yerde buluşulur, konuşulurdu. Çoğunlukla bir girişimci projesini anlatır, diğerleri onu irdeler, sorgular, yorumlardı.

Hemen her toplantıda, “Neden size projeniz hakkında düşüncelerimi söyleyeyim ki? Accenture (veya Price Waterhouse veya Deloitte ve saire) yüzbinlerce lira alıyor, neden bedava konuşayım ki?” diyenlerle karşılaştık. (Orada bitmedi. Hâlâ karşılaşıyorum.)

  • “Madem öyle, bu toplantılara neden geliyorsun?” diye sormuyorum. 

Bu internet doğumlu arkadaşlar, biz sonradan görenleri çok eleştiriyor da…

Değer = Para zanneden ve aksinin mümkün olmadığını sanan bu arkadaşlara Wikileaks’i, Wikipedia’yı nasıl anlatacaksınız.

😉

Kişisel sorgulama notlarım

.

Etiketler: , , ,

Kategori: interaktivite, yaşamın içinden

“Değer = ?” yazısına şu ana kadar 4 yorum yapılmış:

  1. “Değer = ???” sorgulama yazısının devamı

  2. ROI (yatırımın geri dönüş oranı) zaten kolaya kaçmanın, az bedel ödemenin ölçüsü. Değer kavramının değiştiğini bilmedikleri için, eskisi gibi kolay yoldan kazanç sağlamaya çalışıyorlar.

  3. Begenerek kullandığım notepad ++ in facebook sayfasinda soyle bir paylaşım vardi “do everything for greatness. Not for money, money follow greatness” .okur okumaz bu yaziniz aklıma geldi. Paylaşmak istedim.

  4. İşbirliği fırsatlarına odaklanmak yerine “kazanan her şeyi alır” diye düşünen, böylece rekabet yaratan girişimci ve yatırımcıların “bilişim dönemi” düşüncesinde olduğuna inanıyor musunuz?

Yorum Yazın