10 Ekim 2010 Pazar

Efsane ekibin İzmir Kadrosu

İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki e-Tohum kampı toplantısından sonra, efsane ekibin İzmir kadrosu ile bir araya geldik. (e-Tohum’daki konuşmamdan sonra bahsedeceğim.)

Blogumu okuyanlar bilir. Benim için efsane ekip, Yapı Kredi Bankası’ndaki Satış Ekibi’mdir. Bizden sonra gelen 2 bankanın toplamından daha fazla pazar payı elde etmiştik. Perakende bankacılıkta böyle bir pazar payını bir daha hiçbir banka görmedi.

Bununla yetinmediler. O 20 kişilik ekip, 400 küsür banka şubesinin 2½ yılda sattığı sigortayı bir yılda satmıştı. Üstelik prim de almıyorlardı. Çalışsalar da çalışmasalar da aynı ücreti alırken, rekorlara imza attılar. (Başarıyı prim, ücret, koltuk, araba, unvan… gibi maddi dayanaklara bağlayanların kulakları çınlasın.)

Aradan 20 yıla yakın süre geçti. Ekibin İzmir kadrosu (soldan sağa  Halim Subaşı, Soner Özsöz ve Arzu Bankacı) ile dün akşam yine bir masanın etrafında buluşuldu.  Benim sert patronluğum, ekibin saymakla bitmez başarıları, karşılaştığımız ilginç olaylar yeniden hatırlandı.

Şimdi herkes ayrı yerlerde, ama bir araya gelince hepimiz mutlu olduk, keyiflendik. Geç saatlere kadar oturduk. Ekip olmanın güzelliği bu.

😀

Etiketler: , , , , , , , , ,

Kategori: yaşamın içinden

“Efsane ekibin İzmir Kadrosu” yazısına şu ana kadar 16 yorum yapılmış:

 1. Halim SUBAŞI :
  10 Ekim 2010
  7:49 pm

  O yıllar inanılmaz işleri olağan işler gibi yaptık, işte başarımızın sırrı buydu .. Patronumuz Uğur Özmen, sorardı “yapar mıyız” bizde sadece “yaparız” diyorduk, ve yapıyorduk… Patron olmak kolaydır, zor olan 20 yıl iş bitmiş olsa bile patron kalmayı başarmaktır… işte Uğur Özmen, bizim için böyleydi… tskler Uğur bey…

 2. Çok güzel gülüyorlar. Ekipçe…

 3. Kuntay Şimşek :
  10 Ekim 2010
  8:48 pm

  Bu Efsane Ekibin Müthiş Başarı hikayelerinin bir kısmını bilen biri olarak, onlarla tanışmış olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Ayrıca Dostum Halim Subaşı ile geçmişte ve günümüzde bazı projelerde birlikte yer almak da benim için büyük bir onur kaynağıdır. Bu vesile ile bu efsane Ekibin Lideri Sayın Uğur Özmen’e de, bugüne kadar yaptığı ve yapmakta olduğu müthiş başarılı çalışmalarından dolayı saygılarımı sunuyorum.

 4. Friendfeed’de sordular:
  (http://friendfeed.com/ugurabi/c760e693/efsane-ekibin-izmir-kadrosu)

  – Neydi bu başarı ve motivasyonun arkasındaki sır?” diye.
  Yukarıda Halim’in verdiği yanıtı yazdım.

  🙂

  Ast’ı ve üst’ü ile birbirine güvenen bir ekip ve “yapılabilirse sadece biz yapabiliriz” ve “yapalım da görsünler” duygusu.

  🙂

 5. Soner Özsöz :
  11 Ekim 2010
  3:51 pm

  Ekip olmak böyle birşey..ve iş hayatımız boyunca hep böyle bir ekip anlayışı ile çalıştık ve hep başarılı olduk.İlk profesyonel yaşamımızda bizim en büyük şansımızdı Uğur beyle birlikte olmak.
  Hala eski çeteyi bir araya toplayıp aynı enerji ile yapabiliriz.Sadece yapılabilirse biz yapabiliriz duygusu ile..Beni başka hiç birşey daha fazla motive edemez diye düşünüyorum bu emeklilik günlerimde..Lavaş ekmeğine pizza yapmak dahil bir çok şey öğrendik yine birarada.. Yarın akşam bu tarifi deniyorum haberiniz olsun..

 6. Şans mıydı? Bilinçli bir seçim miydi bu ekibin bir araya gelmesi? Bir daha siz veya ekipteki diğer arkadaşlar bu başarıyı tekrarlayabildiler mi?

 7. Ben daha sonra satış ekibi yönetmedim. Dolayısıyla, benzer bir başarım daha yok. Ama yönettiğim 2 haneli milyon dolar değerindeki projelerde kazanılmış uluslararası başarı öyküleri var.
  🙂
  Ekibin diğer üyeleri de birçok bireysel başarılar gösterdi.
  🙂
  Ama zaten aynı rekoru başka kimse kıramadı. Ekip olmak, ast ve üst ile birlikte oluyor. Tek başına alınan başarılar bu derece büyük olmuyor. Sinerji, hep birlikte yaratılıyor. Bir – iki unsur ayrılıp da başkası gelince, aynı “ekip” olunmuyor zaten. O zaman da “efsane” oluyor, eski ekip.
  😉
  Eleman seçiminde çok bilinçli miydim? Hayır. Bir araya gelmemiz büyük şans.
  🙂

 8. nilay ayaydın :
  12 Ekim 2010
  12:10 pm

  soner’cim ömür boyu şefin kalacağım.:)))senden önce öğrendim, lavaş ekmeğine pizza yapmayı, Uğur Bey usulü…. harika bir fotoğraf çok güzelsiniz dostlarım..bir devir muhteşemdik…iyi ki yaşamışım, dedirtiyor o anlar..

 9. Arzu Bankacı :
  12 Ekim 2010
  6:04 pm

  O gece için, bizler için , ekibimiz için o kadar çok söylenecek şey varki ! Benim gerçek iş hayatım bu ekiple başladı . Uğur Bey e o gece de söylediğim gibi : Evin sert babasıydı ama başkası çocuklarının kılına zarar veremezdi. Biz hiç olmadığı kadar GÜVEN doluyduk. Sadece işimizi en iyi nasıl yaparıza odaklanırdık. Sadece başarıydı istediğimiz , hiç PROFESYONEL OLAMADIK ! İşte bize bunu öğretmediniz Uğur Bey ! Tüm Ekibe duyrulur : İstanbul da bir gece ,tüm eskiler.. Ne dersiniz.. Svg…

 10. Arzu Bankacı :
  12 Ekim 2010
  6:14 pm

  1-Muhteşem ekip
  2-Süper bir gece
  3- Eskimeyen dostluklar…..
  Her biri aslında ne kadar anlam yüklü. Birlikte yaşanmışlıklar ve birlikte kazanılan başarılar olmasa aynı anda yan yana gelemeyecek 3 madde…
  Gurur duyuyorum, ne mutlu bize. Tüm ekibe çağrı : İstanbul da bir geceye ne dersiniz…Süper olmaz mı? Svg..

 11. Halim SUBAŞI :
  13 Ekim 2010
  4:10 pm

  Tüm ekibin İstanbulda toplanma fikir babası olarak en yakın zamanda yapalım diyeceğim fakat Uğur bey ; Halim en yakın zaman dün’dü diyecek 🙂
  O yüzden sevgili patronumuz bir tarih belirlesin biz uyalım derim…
  sevgiler

 12. Efsane ekibin İzmir kadrosu ile buluştuğumuzda Halim Subaşı hatırlattı. Yıllar önceye ait bir anı.

 13. O yıllarda hata yapılınca çok sinirlenirdim. Aynı hatayı yapmamayı öğrenmenin daha önemli olduğunu ben de zamanla öğrendim.

 14. Yapı Kredi Bankası‘nda Satış Müdürü olduğum döneme ait başka bir anı

 15. İş hayatında çok iyi takım arkadaşlarım oldu. Olağanüstü başarılara imza attık. Bu başarıları sadece “kendi çabam” diye niteleyemem. Ekibin başarısıydı hepsi.

 16. Efsane ekibin hatırlayacağı bir olay 🙂

Yorum Yazın