27 Aralık 2011 Salı

İpe dizmece

Bazı cümleler beni benden alıp uzaklara götürüyor. Onlarca yıldır duyuyorum. Daha iyisi yapılamamış olmalı ki, hep aynıları gündemde… Atasözü olsalar, hikmetleri zaten söylerken bilinse… O zaman haklı bulacağım.

Ama hiç anlamı olmadan sıkça kullanılıyor ya!… Gerçekten yaratıcılıktan bu kadar da uzak mıyız? İlk anda aklıma gelenler aşağıda… İsterseniz siz de ekleyebilirsiniz.

😛 tüm halkımız davetlidir.

😛 yüzyıllara varan dostluk…

😛 Benden görev isteniyorsa reddedemem.

🙁 …’nin acı günü.

😛 … sözde…

🙁 … kanı yerde kalmayacak.

🙁 … hesabını soracağız.

😛 …birlik olmaya en ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda…

😛 Boş zamanlarımda kitap okurum.

😛 … dış güçlerin oyunu.

😛 …’nın ayıbı.

😛 … bizi izleyen 70 milyona söyleyecek bir sözünüz…

Mutlak doğru cümlelere takmıştım. Bunlar daha da kötüleri…

Dinlemek zorundaysanız, bari zevk almaya bakınSaçmalıklar tombalası oynayın.

 • Not: Neden “ipe dizmece” dedim. Bizim oralarda arka arkaya saçmalayanlara “osur osur ipe diz” derler. İsteyen tesbih yapar, isteyen kolye…

😉

Etiketler: ,

Kategori: yaşamın içinden

“İpe dizmece” yazısına şu ana kadar 2 yorum yapılmış:

 1. En çok da buna güldüm 😀 😀 çok doğru 😀 “Boş zamanlarımda kitap okurum”

 2. Lütfen listeye şunu da ekleyin hocam:
  TV’den hazzetmiyorum sadece belgesel izliyorum”.

  Değerli hocam bu aralar gazetelerde “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinden esinlenen saçma başlıklar çok dikkatimi çekiyor. Niyeyse “öyle” ile başlayıp, “ki” ile biten bu kalıba bayılmış durumdalar.
  Mesela:
  “Öyle bir cevap verdi ki”, “Öyle bir baktı ki”, “Öyle bir hareket yaptı ki”, “Öyle bir tazminat istedi ki” vs. vs… Hemen her gün asgari 3 gazetede bu türden atılmış bir başlığa rastlayabilirsiniz. Yazıyı okuduğunuzda aslında çok da enteresan bir durum olmadığını sıradan günlük siyasetçi veya magazin atışmaları olduğunu görüyorsunuz.

  Kitap Okuma konusuna gelince memleketimiz meşgul insan dolu. Uzay istasyonu kurmak, kansere çare aramak, savaşlara son vermek, açlığı yok etmek gibi işlerle iştigal ettiklerinden ancak boş zamanlarda kitap okuyabiliyorlar. Hal böyle olunca kitap okuma işinde tüm medeni memleketlerden geride kalmış gibi oluyoruz.

Yorum Yazın