8 Aralık 2013 Pazar

Ne iş yaparsın?

Üzerimde çok emeği olan hocam Osman Ata Ataç‘ın üzerinde çok durduğu bir konu vardır.

Birilerine “Ne iş yaparsın?” diye sorulduğunda verdiği yanıt önemli bir göstergedir.

😉

Mesleği olanlar ve/veya mesleğine saygısı olanlar bu soruyu mesleklerini söyleyerek yanıtlarlar. “Doktor, mühendis, pilot, aşçı, öğretmen, tasarımcı, tamirci” olduklarını söylerler.

Diğerleri… Unvanlarını söyleyerek yanıtlarlar: Genel Müdür Yardımcısı, Başhekim, Operasyon Müdürü, Tedarik Kanalları Uzmanı, Okul Müdürü, Kürsü Başkanı, Kreatif Direktör, Evrak Memuru…” olduklarını söylerler.

🙂

Çevrenizdekilere sorun. Unvanını söyleyenlere “Tamam da, bir mesleğin yok mu senin?” diye üsteleyin. Bakalım ne yanıt alacaksınız?

Kendinize de sorun isterseniz.

😛

EKLEME: Unvan konulu yazılar

😀

 

Etiketler: , , ,

Kategori: İş hayatı, yaşamın içinden

“Ne iş yaparsın?” yazısına şu ana kadar bir yorum yapılmış:

  1. Yazılarınız çok güzel. Bir gün kısmet olur da tanışırsak çok sevinirim. Bir ara tüm yazılarınızdan yıllara, konulara, en çok okunanlara, en çok konuşulanlara vs. ilgili bir yazı yazsanız da oralardan okusak süper olur. Kitaplardaki “içindekiler” kısmı gibi bir şey olsa o da çok güzel olur. Adres erişiminizi değiştirdiğinizden ilk zamanlar okuyabildiğim id=1 diyerek sırasıyla tüm yazdıklarınızı okuyordum ilk günden itibaren ama şimdi illa ana sayfadan taa “sonraki sonraki” diyerek ilk sayfaya, oradan da yazılara erişilebiliyor. Selamlar Hocam.

Yorum Yazın