30 Ocak 2011 Pazar

Ne yana çekersen

Geçen hafta, “Hafta sonlarında akademik komikliklerden bahsedeceğim” demiştim ama, bugün soğuk algınlığıyla uğraşırken aklımdan çıkmış.

Pazarlama dersinin sınavında öğrenci arkadaş sayfalarca döşenmiş.

Öğretim üyesi kağıdı okumaya çalışmış ama pek birşey anlamamış. “İlk anda garip geldi. Sonra dikkatle baktım ve…” diye anlattı. Kelimeler uçuşuyor ama hiç yüklem yok.

😉

Sonra notunu beğenmeyecek, “ben yazmıştım” diyecek.  Kağıdını gösterip de “bu ne?” diye sorduğunuzda, “Dilbilgisi sınavında mıyız, Pazarlama sınavında mı?” diyecek.

Üzücü tarafı, kendisinin haklı olduğunu düşünecek.

😀

Etiketler: , , , ,

Kategori: yaşamın içinden

“Ne yana çekersen” yazısına şu ana kadar 5 yorum yapılmış:

 1. Pazarlama sınavları için dediğiniz kadar olmasa da benim için de yüklemlerin daha az kullanıldığı sınavlardı. Aklıma o kadar çok örnek ve birbirine bağlanabilecek konular geliyordu ki o zihin karmaşasıyla kendimi bile toplamakta güçlük çekiyordum 🙂 Bütün bunların nedeni pazarlama sınavı için hazırlanan ucu açık sorular ve kısa sürelerdi.

 2. Görkem,
  Bana anlatan arkadaşın yöntemini bilmiyorum. Ama eğer ucu açık sorular ve kısa süreler varsa nedeni sandığın kadar ucu açık olmamasıdır. Yani, konuyu iyi bilmeyenlere ucu açık gibi gelebilen, oysa bilenlerin 10 dakikada yanıtlayacağı sorular olabilir.
  😉
  Benim en büyük sorunum asıl konuyu ıskalayıp, aklına gelen herşeyi yazanlardır. Bu nedenle doğruya artı verdiğim gibi, soruyla ilgisiz olanlara da eksi veriyorum sınavda.
  http://ugurozmen.com/crm/final-sinavi-uzerine

 3. Belki de yüklemi çok az olan ya da başkalarının yükleminin daha çok olduğu bir hayat yaşayacaktır arkadaş, Uğur hocam 🙂

 4. Öğrencilerin hataları var da öğretmenlerin yok mu? Onları da yayınladım.

 5. Tüm eğitim yazıları bir arada

Yorum Yazın