30 Kasım 2011 Çarşamba

Okumak

“Dumansız hava” yalanı diye yazıyorum. Taşıtlardaki denetimi kaldırdıklarını, özellikle belediyelerin ilgi alanındaki otobüs, minibüs ve halk otobüslerinin zehir saçtığını anlatıyorum. Sigaradan yüzlerce kat zehirli dumana maruz bırakanlar “dumansız” değil “sigarasız hava sahası” deseler aldırmayacağım. (Kavramlara düşkünüm de…)

Malum taraftarlar sosyal mecralarda yazının başlığını ve bağlantısını görüyorlar. Ötesini okumaya üşeniyorlar. Sigara tüketimi %bilmemkaç azaldı haberinin linkini yapıştırıveriyorlar.

Onlara hatırlatmak garip geliyor. “Oku”

🙂

Etiketler: , ,

Kategori: yaşamın içinden

“Okumak” yazısına şu ana kadar 3 yorum yapılmış:

 1. Bu aslında global ısınma için tamamen otomobillerin suçlanması gibi birşey. Sanki otomobiller egzoz gazından kurtulunca ısınma duracak! Etrafımız dumanlıyken sadece sigaraya takılmak yarattığı etkiden olsa gerek.

  Şimdi aklıma geldi. Aynı şey belediyeler için de geçerli değil mi? Semtler hizmet beklerken her sene neden kaldırımları yenilerler. Göze çok battığı için olmasın 🙂

 2. Guzel tespit etmissin. İstanbul gibi trafigin bitmedigi bir yerde buna bi cozum bulmalilar.

 3. Özgür Acar :
  6 Aralık 2011
  9:56 am

  Bir de sigara yasağından sonra açık havada insanlar oturabilsin diye konan ısıtıcıların çevreye yaydığı gazların sigaradan daha fazla zarar verdiği söyleniyor. Hiç sigara içmem yasaklar da işime geldi ama bir de bu yönü var. Bu cümleden olarak, elektrikli araçların da çevreye verdiği zarar az ama bu araçlar üretilirken açığa çıkan atıkların toplam etkisine bakıldığında diğerlerinden bir fark olmadığı söyleniyor.

Yorum Yazın