12 Temmuz 2012 Perşembe

Takip edeni…

Takip edeni takip ederim” diye bir akım var. İnternet’i paylaşmak değil teşhir etmek için kullananların ortaya çıkardığı bir akım.

Bir kişiyi izliyorsam, ne yazdığını veya ne yaptığını merak ettiğimden ötürüdür. Ya yüz yüze de görüştüğüm arkadaşımdır, ya da bilgisinden dolayı birikimimi artırıyordur. “İzlemezsem bana zarar” diye düşündüğüm için izlerim.

Aynı nedenlerden ötürü izlenmeyi beklerim. (Tıpkı toplantıya katılım gerekçesi gibi…) Keyif ya da değer katmıyorsam, izlemeyiverin.

Bir keyif veya bilgi birikimi gerekçesine dayanmadan karşılıklı izlemenin sayılarla övünmekten başka amacı olamaz. Şu “70 milyon bizi izliyor” kalıbı gibi… İstediğin kadar kendini kandırabilirsin.

Amaçsız takip sonunda…  (Resme tıklayın, ayrıntıyı görün)

😛

Etiketler: , , ,

Kategori: interaktivite, yaşamın içinden

“Takip edeni…” yazısına şu ana kadar 6 yorum yapılmış:

  1. Acaba son görselde oraya düşmeyen hayvan kaçıncı sırada yürüyordu?

  2. Fotoğraf güzel ama bu “amaçsız takip” için mi yoksa “bu devirde babana/annene bile güvenme” veya “Lideri sırf lider diye takip edip düşünmezsen başına ne gelir” konseptinde mi düşünmeli acaba?

  3. Bir tek ben duygusal yaklaşıyorum galiba fotoğrafa, üzüldüm!

    Bu arada son nokta olan görsel, tüm yazının önüne geçmiş ama hüseyin beye katılıyorum amaç var ama yanlış lider.

  4. “Amaçsız” ama içten! 🙂

  5. Sosyal medyadaki bu saçma akımı gayet güzel tespitlerle anlatmışsınız sayın Özmen. Kısa ama kalibresi yeterli bir yazı 🙂

  6. İçerik üretemeyen blog yazarları 140 karakter üzerinde ifade edecek malzeme olmadığı için kendilerini Twitter’da yansıttılar. “Takip edeni takip ederim” rüzgarları estirdiler.

Yorum Yazın