15 Temmuz 2009 Çarşamba

Tırtıl web sitesini arıyor….

Bankacılıkta çalıştığım sırada Dilşat ile tanıştım.

Sonra bankacılığı bıraktı. Geçenlerde Facebook’da yazıştık. Sonra telefonlaştık. Bana yazdıklarını sizinle paylaşıyorum. (Mektubu o kadar samimi ki… Aynen korudum)

🙂

Bankadan ayrılmamı hatırlıyor musun bilmiyorum. Bin yıl önceydi gibi…

İkinci çocuğumu doğurmaya karar verince ‘neyi yapacaksan hakkıyla yap’ felsefesiyle anneliğe de bankaya da haksızlık etmemeye karar verdim.

Kızlar büyürken de zamane anneleri gibi “profesyonel annelik” tuzaklarına zaman zaman düştüm!! Yani mutlu, huzurlu, sağlıklı  olsunlar ama bilinçli ve ‘avare’  de olsunlar..

Haftada 2 defa balık yedirme; bol bol kitap okuma falan filan… Böylece şehrimizin eksiği ‘çocuk kitapevi’ fikrine aşık oldum.

Son 3 yıldır fuarları yurt dışındaki tüm örneklerini kurcaladım ve bizim Tırtıl doğdu… Kendimize gelmemiz yani oturmamız 6 ay surdu…

Şimdi Eylül itibarı ile PR, pazarlama adına ne yapabiliriz diye kurcalıyoruz…

Açıkçası ben kitabın Amazondan değil, gelip çocukla beraber kitapçıdan alınması felsefesinin hala arkasındayım… Ama tabii ki  çalışan anneleri; İstanbul’un büyüklüğünü görüp, varolan teknolojiden ve trendden de Tırtılı mahrum bırakmak istemiyorum.

Ne kadar iyi yapılırsa yapılsın,  yaşayan web sayfası olamayan  bir kitapevi düşünemiyorum. “Yaşayan” derken ne kastettiğime gelince: satış mı ya da tanıtım içeriği ile mi bunu sağlayabilirim; bu konuda en ufak fikrim yok.

Eğer alaka gösterip bana fikirlerini ve sektördeki arkadaşlarını paylaşırsan çok mutlu olurum…

😀

Dilşat’ın site tasarımından SEO’ya kadar tüm yelpazede bilgiye ihtiyacı var.

İlgilenirseniz ister bana yazarsınız, isterseniz Friendfeed’de veya bu yazının altına yorum eklersiniz. Geleni doğrudan kendisine ileteceğim. Fikirlerimle birlikte…

🙂

Etiketler: , , , ,

Kategori: yaşamın içinden

“Tırtıl web sitesini arıyor….” yazısına şu ana kadar yorum yapılmamış

 1. Çağatay Öztürk :
  15 Temmuz 2009
  12:00 pm

  Uğur Abi Selamlar,

  Biz web üretimi ile alakalı herhangi bir konuda hizmet verebiliriz.

  Önerim de hem tanıtım içeriği hem de müşterilere çevrimiçi satın alma kolaylığı sağlama oluyor bu durumda.

  Görüşmek üzere

 2. satış sitesini fazla masraf etmeden ideasoftun hazır eticaret programı ile yapabilirler, hemensite.net ten incelenebilir, bu programda seo ayarları dahil hersey yapılabiliyor ve kullanması cok kolay

Yorum Yazın