6 Aralık 2010 Pazartesi

Türkiye’nin en …. sı

Biliyorsunuz çok iş değiştirdim.

Bunlardan birine gittiğimde pazar payı binde 3 idi. İki sene içinde 4 katına çıktı. Sonra ayrıldım.

 • Dört katı da bir şey değil. %1.2 oldu. Hepsi o kadar.

Birgün gazetede gördüm. Ünlü “avrupalı” sektör dergisinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektör firması diye ödül almıştı.

Şaşırdım. Eski iş arkadaşlarımdan gerçeği öğrendim. En çok reklam veren Türk firması ödülü yokmuş. Dergi de bu ödülü vermiş.

😛

Etiketler: , ,

Kategori: yaşamın içinden

“Türkiye’nin en …. sı” yazısına şu ana kadar 4 yorum yapılmış:

 1. Birlikte okunacak:
  http://ugurozmen.com/pazarlama/oduller

 2. Friendfeed’deki bazı yorumları buraya alıyorum:
  .
  Esra Turkmen – kesinlikle çok kişinin söylemeye dili varmadığı bir gerçeği vurgulamışsınız teşekkürler Hocam 🙂
  .
  MobilAdam – Türkiye’ye özel bir durum değil aslında. Örneğin yurtdışındaki çağrı merkezi ödüllerinden Türk’ler neden daha fazla ödülle döner; önce sponsor olur sonra ödül alırlar..
  .
  Cem Batu – ben geçenlerde bir sahnede ödül alırken kendi kendime artistlik yaptım durumu anlatmak için. ya kimse anlamadı, ya da anlamamazlığa vurdu. benim yaptığım da doğru bir hareket miydi tartışılır… ama inandığım çok az ödül kaldı… ve fakat arada doğru ajansların/markaların doğru işler ile ödül alması zaman zaman mutlu ediyor beni… bak yine yorum yazdım Uğur abi tutamıyorum kendimi, böyle postlar yapmayın
  🙂
  sadece ödül törenlerinde değil bu arada problem, mesela konferanslarda da sponsorların konuşma süresi almasına karşıyım… başka şekilde yer alsınlar, ya da ayrı oturumlarda… oturumun içine entegre etmeyin onları ki konuyu objektif dinleyelim. para verenlere de yazık değil mi? –
  ….
  …. Başka bir şekilde derinlemesine tartışmak lazım. Jüri yapısı da çok önemli. Ön jüri, arka jüri, ana jüri, görünmeyen jüri, stres, baskı, network, rakip ajans, o dönemki işlerin kalitesi, vs gibi kavramlar söz konusu… çok fazla input var. ve tek sorumlu jüriler değil bazen… (tabii ki benceler bunlar)

 3. Ödüller üzerine başka bir yazı

 4. Bir ÖDÜL yazısı daha…

Yorum Yazın